کد خبر: ۵۴۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰

ریسک فروش خانه در کدام مناطق تهران بالاست؟ + جدول قیمت خانه در تهران

طبق بررسی ها برای خرید یک واحد آپارتمانی در منطقه ۵، به طور تخمینی حداقل باید بودجه‌ای ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تا ۴ میلیارد تومانی داشته باشد.
ریسک فروش خانه در کدام مناطق تهران بالاست؟ + جدول قیمت خانه در تهران

به گزارش تجارت امروز؛ خرد و فروش مسکن این روزها با نظرات و نوسانات بسیاری همراه است. 

یک مشاور املاک می‌گوید: «با توجه به نوسانات قیمت مسکن، مالکان در منطقه ۵ تهران ملک خود را نمی‌فروشند و به دلیل اینکه قیمت‌ها صعودی است از اینکه نتوانند مجدد واحدی را خریداری کنند قدرت ریسک کمتری دارند.»

در این گزارش به بازار خرید و فروش مسکن منطقه ۵ در بهمن‌ماه پرداخته‌ایم. بررسی فایل‌های مشاوران املاک نشان می‌دهد، برای خرید یک واحد آپارتمانی در این منطقه، حداقل باید بودجه‌ای ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تا ۴ میلیارد تومانی در نظر گرفت. بر اساس مشاهدات ما، قیمت اکثر واحد‌ها در محدوده میانگین قیمت ملک‌های مشابه منطقه است و این بیانگر این است که فروشندگان در این منطقه ترجیح می‌دهند برای سرعت بخشیدن به معامله، ملک خود را با قیمتی بالاتر از قیمت منطقه برای فروش عرضه نکنند.

یک مشاور املاک می‌گوید: «با توجه به نوسانات قیمت مسکن، فروشندگان در این منطقه ملک خود را نمی‌فروشند و به دلیل اینکه قیمت‌ها صعودی است از اینکه نتوانند مجدد واحدی را خریداری کنند قدرت ریسک کمتری دارند.»

وی همچنین می‌گوید: «خریداران هم همینطور، معمولا ملک کوچک‌تری دارند و قصد دارند با فروش ملک خود ملک بزرگ‌تری را خریداری کنند و به این صورت است که معاملات همچنان در این منطقه صورت می‌گیرد و یا خریدارانی هستند که از چندماه پیش بودجه‌ای را با قصد خرید در نظر گرفته‌اند.»

یک واحد نوساز با متراژ ۹۴ مترمربع در محله پونک، با قیمت ۱۰ میلیارد و ۱۵۲ میلیون تومان برای فروش عرضه شده است.
خانه‌ای دیگر با متراژ ۱۸۵ مترمربع در بلوار فردوس شرق و ۲۰ سال قدمت، ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و خانه‌ای ۱۶۲ متری با ۱۰ سال عمر بنا در جنت آباد شمالی به قیمت ۱۴ میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

ریسک فروش خانه در این منطقه بالا رفت

انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما