کد خبر: ۵۴۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰

صادرات ایران به عراق همچنان ادامه دارد

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: طی روز‌های آینده مشکلات انتقال ارز در صرافی‌های عراق رفع می‌شود.
صادرات ایران به عراق همچنان ادامه دارد

به گزارش تجارت امروز؛ طبق گفته یحیی آل‌اسحاق: روابط ایران و عراق در زمینه‌های مختلف بسیار محکم است.

وی اظهار داشت: دو کشور روابطی دوستانه فارغ از حضور دولت‌های وقت با یکدیگر دارند و این رابطه محکم امری حیاتی برای تهران و بغداد است.

وی با اشاره به اخبار منتشرشده مبنی بر اختلال و توقف در تجارت دو کشور، تأکید کرد: چنین اخباری صحت ندارد و صادرات به عراق بدون هیچ‌گونه مانعی ادامه دارد و حتی افزایش در مبادلات تجاری نیز پیش‌بینی می‌شود.

آل‌اسحاق خاطرنشان کرد: با تحریم‌های جدید بانکی از سوی آمریکا، نظارت بر بانک‌ها و نقل و انتقالات این کشور در زمینه دلار افزایش یافته که محدودیت‌هایی را به‌دنبال داشته است.

وی بیان کرد: عرضه دلار در بازار عراق کاهش یافته و قیمت آن افزایش داشته که این روند به تجارت این کشور لطمه وارد کرده است.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق تأکید کرد: در این مدت هر ۱۰۰ دلار به ارزش یک‌هزار و ۷۰۰ دینار رسیده بود که با تدابیر اندیشیده‌شده از سوی دولت این کشور، در زمان حاضر به قیمتی معادل یک‌هزار و ۵۰۰ دینار کاهش یافته است.

آل‌اسحاق همچنین تأکید کرد: در زمان حاضر برخی صرافان عراقی در نقل و انتقالات تعلل کرده‌اند، زیرا انتظار می‌رفت بار دیگر نرخ دینار افزایشی باشد که این اتفاق رخ نداد و طی روز‌های آینده مشکلات انتقال نیز رفع می‌شود.

وی با تصریح به اینکه روابط تجاری ایران و عراق محفوظ است، گفت: با ایجاد تعادل در بازار نرخ دینار و دلار در عراق از سوی دولت این کشور، فضای نوسانی کاهش خواهد داشت و مشکلات رفع خواهد شد.
انتهای مطلب/م.ع

نظر شما