کد خبر: ۵۴۲۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰

حمله موشکی رژیم صهیونیستی به دمشق ۵ شهید و ۱۵ زخمی برجای گذاشت

طبق اعلام ارتش سوریه، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز به منطقه مسکونی «کفرسوسه» حمله موشکی کردند. به سبب این حمله دست کم ۲۰ نفر شهید یا زخمی شدند.
حمله موشکی رژیم صهیونیستی به دمشق ۵ شهید و ۱۵ زخمی برجای گذاشت

به گزارش تجارت امروز؛ جنگنده‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز یکشنبه با نقض حریم هوایی سوریه از سمت جولان اشغالی این کشور به مناطق در جنوب سوریه حمله کردند که در اثر آن شماری از شهروندان سوریه شهید یا زخمی شدند.

به دنبال حمله موشکی اسرائیل پدافند موشکی سوریه اقدام به رهگیری این جنگنده‌ها و موشک‌ها کرد و بنا به منابع نظامی سوریه تعدادی از این موشک‌ها تا جولان اشغالی و داخل اراضی اشغالی این جنگنده‌ها را دنبال کرد که گفته شد سامانه‌های موشکی رژیم اسرائیل برای مقابله با موشک‌های سوریه فعال شده‌اند.
بیانیه ارتش سوریه درباره حمله موشکی تل آویو

به دنبال این حمله، منبعی در ارتش سوریه طی بیانیه‌ای گفت: «در ساعت 00:22 بامداد امروز یکشنبه دشمن اسرائیلی با چند موشک از سمت جولان اشغالی سوریه حمله ای کرد و طی آن، برخی مناطق در شهر دمشق و حومه آن از جمله مناطق مسکونی را هدف قرار داد که پدافند موشکی به مقابله پرداخت و بیشتر موشک‌ها را ساقط کرد.»

در این بیانیه آمده است: این حمله تاکنون پنج شهید داشته و 15 زخمی به عنوان آمار اولیه برجای گذاشته که حال برخی وخیم است. در این حمله شماری منزل مسکونی تخریب شد و خسارت مادی به برخی از محله‌های دمشق و حومه آن وار شد.»

همزمان برخی منابع آگاه اعلام کردند که سایت راداری « تل المسیح» ارتش سوریه در جنوب شهر «شهبا» واقع در استان مرزی السویداء مورد حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

پیشتر نیز صهیونیست‌ها بارها مناطق مختلف سوریه از جمله مناطق مسکونی را هدف تجاوز نظامی قرار داده بودند. دولت دمشق تاکنون چندین مرتبه در نام‌هایی به مقامات سازمان ملل، خواستار اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از تکرار تجاوزات نظامی صهیونیست‌ها به سوریه شده است.

حمله موشکی رژیم اسرائیل به مناطق در حالی صورت می‌گیرد که دولت سوریه به دلیل زلزله اخیر در شمال و شمال غرب، درگیر رسیدگی به این مناطق و شهروندان زلزله زده است.
انتهای مطلب/م.ع

نظر شما