کد خبر: ۵۴۲۹۳
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰

قیمت بیت کوین به 25 هزار دلار نزدیک شد

قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته ۱.۵ درصد افزایش یافته و به بیش‌ از ۲۴۹۰۰ دلار رسید.
قیمت بیت کوین به 25 هزار دلار نزدیک شد

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت بیت کوین و سایر ارزهای مجازی در روز دوشنبه در بازار سهام آمریکا افزایش یافتند.

قیمت بیت کوین 1.5 درصد طی 24 ساعت گذشته افزایش یافته و به بیش‌از 24900 دلار رسیده است. بیت کوین در اوج تجارت های اخیر به 25100 دلار هم رسیده بود.‌ ارزش بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا درحدود بالاترین رقمی که از ژوئن به آن رسیده بود باقی‌مانده است. بیت کوین 50 درصد در ابتدای سال جاری میلادی افزایش قیمت داشت، اما هنوز هم بسیار پایین‌تر از اوج 69 هزار دلاری که در اواخر 2021 به آن رسیده بود معامله می‌شود.

درواقع ارزهای مجازی علی‌رغم مشکلات قانونی فراوان و اقدامات مقامات آمریکا در هفته‌های اخیر در برخورد شدید با شرکت‌های ارز مجازی عملکرد خوبی داشته‌اند. تاجران این مشکلات قانونی را راهی به سمت شفافیت بیشتر ارزهای مجازی در بلندمدت می‌دانند و توجهی به مشکلات کوتاه‌مدت ندارند.

ارزهای مجازی طی یک‌سال گذشته رابطه مستقیمی با بازار سهام داشتند و همگام با متوسط شاخص صنعتی داوجونز و اس‌پی500 حرکت کردند. بیت کوین و سایر ارزهای مجازی در غیاب تجارت سهام افزایش قیمت داشتند.

علاوه‌بر بیت کوین، اتر به‌عنوان دومین ارز مجازی بزرگ دنیا هم 1 درصد افزایش قیمت داشته و به بیش‌از 1700 دلار رسیده است. ارزهای کوچک‌تر نوسان بیشتری داشتند. کاردانو 1.5 درصد بالا رفته اما پولیگان 1 درصد کاهش یافته است.
انتهای مطلب/م.ع

نظر شما