کد خبر: ۵۴۳۳۶
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰

بررسی قیمت برنج و گوشت قرمز در بازار

طی چند ماه اخیر قیمت برنج و گوشت قرمز نوسانات بسیاری داشته است.

بررسی قیمت برنج و گوشت قرمز در بازار

به گزارش تجارت امروز؛ مسیح کشاورز گفت: بنابر آمار سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزارتن برنج خارجی مورد نیاز کشور است.از این مقدار تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن وارد شده است.

او با تاکید بر واردات ۳۰۰ هزارتن برنج تا پایان سال بیان کرد: با توجه به آنکه اخیرا ثبت سفارش برنج پاکستانی رفع ممنوعیت شده است، امیدواریم بخشی از این محل تامین شود.

کشاورز ادامه داد: گرچه وزارت جهاد اذعان می‌کند که مشکلی در تامین ارز واردات برنج نداریم، اما روند تامین و تخصیص ارز با مشکلاتی روبروست که امیدواریم بانک مرکزی هرچه سریع‌تر تخصیص دهد تا برنج های ثبت سفارش شده هرچه سریع تر وارد بازار شود.

دبیر کمیسیون واردکنندگان و تامین کنندگان برنج قیمت کنونی برنج پاکستانی برای مصرف کننده را ۵۵ هزارتومان اعلام کرد و گفت: برآوردها حاکی از آن است که قیمت برنج هندی و پاکستانی ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یابد.

قیمت هر کیلو لاشه گوسفندی به طور میانگین۳۴۰ هزار تومان است اما در بسیاری از فروشگاه ها و مراکز عرضه این قیمت به پانصد هزار تومان نیز می رسد.

 بر اساس مشاهدات میدانی از خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو شقه گوسفندی ۳۳۰ تا ۳۷۵ هزار تومان، سردست ۳۳۰ تا ۳۸۵ هزار تومان، ران گوسفندی ۳۷۰ تا ۴۳۵ هزار تومان، گردن ۳۳۰ هزار تومان و ران گوساله ۳۰۰ تا ۳۳۵ هزار تومان است.
گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق بیشتر و در برخی کمتر نیز باشد.

در میادین میوه‌وتره‌بار نیز بنا بر اعلام مدیرعامل سازمان میادین‌میوه و تره‌بار هر کیلو شقه گوسفندی کامل با قیمت ۲۳۲ هزار تومان، هر کیلو گوشت گوساله داخلی با قیمت ۲۱۵ تا ۲۲۵ هزار تومان و گوشت وارداتی نیز زیر قیمت‌های مذکور  عرضه می‌شود.

انتهای مطلب/م.ع

نظر شما