کد خبر: ۵۴۳۵۷
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴

جزئیات واریز سود سهام عدالت | سهام عدالت جدید به چه کسانی تعلق می گیرد؟

زمان واریز سود سهام عدالت به طور دقیق مشخص نیست اما به گفته ی مسئولان تا پایان سال سود مرحله دوم واریز خواهد شد.
جزئیات واریز سود سهام عدالت | سهام عدالت جدید به چه کسانی تعلق می گیرد؟

به گزارش تجارت امروز؛ زمان واریز سهام عدالت هنوز مشخص نیست اما به گفته ی مسئولان تا پایان سال این سود واریز خواهد شد.

همه این موارد با چندبار رفت و برگشت اطلاعات بین سازمان‌ها و ثبت احوال انجام شد، اکنون اطلاعات ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر احصا شده که به محض ابلاغ مجوز، این تخصیص صورت خواهد گرفت. همچنین ۵۰ هزار اطلاعات مخدوش یافت شده است.

بر اساس قانون بودجه، تکلیفی مقرر شده بود که سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، اختصاص یابد. اقدامات اولیه مبنی بر تعیین مصوبه و نیز شناسایی این جامعه آماری توسط سازمان خصوصی‌سازی انجام شده است. واریز سود مرحله دوم سهام عدالت به زودی انجام خواهد شد. جاماندگان سهام عدالت نیز تا پایان سال صاحب سهام خواهند شد

وی با اشاره به مصوبه آبان ماه درباره اعطای سهام عدالت گفت: آن مصوبه به دلیل بعضی تغییرات نیازمند اصلاحیه بود که این اتفاق هم افتاد. در نهایت ما به عنوان دستگاه اجرایی مصوبه لازم را تهیه کردیم و به وزارت اقتصاد فرستادیم تا این موضوع را اولویت دستور کار شورا بگذارد.

ذوالنوریان از احصای ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان‌های حمایتی خبر داد و گفت: شناسایی ما از این افراد فرایندی خاصی داشت، ابتدا از کمیته امداد و سازمان بهزیستی خواستیم که تمامی افراد تحت پوشش را به سازمان خصوصی‌سازی اعلام کنند تا بتوانیم بر اساس بانک اطلاعاتی فعلی استخراج اطلاعات داشته باشیم تا افراد فاقد سهام مشخص شوند.
انتهای مطلب/م.ع

نظر شما