کد خبر: ۵۴۳۸۰
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰

پیش‌بینی قیمت مسکن در سال 1402 + جدول قیمت

آیا نظارتی بر قیمت‌گذاری ملک وجود دارد؟
پیش‌بینی قیمت مسکن در سال 1402 + جدول قیمت

به گزارش تجارت امروز؛ طبق نظر کارشناسان قیمت مسکن در سال 1402 رندی افزایشی خواهد داشت.

بنابر پیش‌بینی کارشناسان مسکن از وضعیت بازار پس از ورود به سال جدید، تعداد معاملات مسکن همچنان کاهشی و روند قیمت‌ها افزایشی خواهد بود؛ البته این افزایش قیمت دلبخواهی و توسط مالکان و بر حسب نیاز مالی آنها صورت می‌گیرد.

به گزارش تجارت امروز؛ پیش‌بینی برخی مشاوران مسکن درباره وضعیت بازار ملک پس از آغاز سال جدید را جویا شده‌ایم.بر اساس آنچه که در ماه گذشته‌ (بهمن) شاهد بودیم، به امید صعودی‌تر شدن روند قیمت مسکن اغلب فروشندگان به طور موقت از فروش ملک خود منصرف شده اند.

به گفته یک کارشناس امور ملکی در محله زعفرانیه، مالک‌ها با تصور اینکه بازار مسکن پس از سال جدید، حدود 20 تا 30 درصد افزایش قیمت خواهد داشت از فروش ملک خود خودداری می‌کنند و بنابراین با توجه به نوسان زیاد نرخ دلار، مالکان بر اساس پیش‌بینی خود از افزایش قیمت این ارز، از فروش ملک خود منصرف شده‌اند.

یک مشاور املاک در محله فردوسی می‌گوید:« نظارتی بر قیمت‌گذاری ملک وجود ندارد، هر سال که می‌گذرد قیمت ملک به صورت تصاعدی است و تورم افزایش یافته؛ سال جاری، شاهد حدودا پنج بار افزایش قیمت در حوزه مسکن بودیم. »

وی پیش بینی می‌کند، قیمت مسکن همچنان روند صعودی فعلی‌اش را در سال آینده هم طی کند.

بنابر پیش‌بینی کارشناسان مسکن، تعداد معاملات مسکن همچنان کاهشی و روند قیمت‌ها افزایشی خواهد بود؛ البته این افزایش قیمت  دلبخواهی و توسط مالکان و بر حسب نیاز مالی آنها صورت می‌گیرد.
انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما