کد خبر: ۵۴۴۵۳
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۶

در ماجرای مسمومیت دانش آموزان چه کسی راست می‌گوید؟

گروهی از دانش آموزان مدارس در شهرهای مختلف کشور دچار مسمومیت شدند؛ موضوعی که به چالشی ملی تبدیل شد. عده‌ای معتقدند خرابکاری است و عده‌ای نظر دیگری دارند اما واقعیت چیست؟

به گزارش تجارت امروز؛ ماجرای مسمومیت سریالی دانش‌آموزان قطعا توطئه‌ای از سوی افرادی بوده که قصد داشتند تا مردم روی آرامش را نبینند و شاید پلن بی اغتشاشات پاییز بوده تا موج جدیدی از اعتراضات را ایجاد کند.

در این میان اما با برنامه‌ریزی بر روی افرادی که پرچم‌دار اعتراضات و بعد هم اغتشاشات پائیز بودند؛ یعنی دانش‌آموزان و دانشجویان ماجرا را طوری جلوه دادند که گویی نظام قصد انتقام گرفتن از دهه هشتادی‌ها را دارد و این کار به دستور نظام انجام گرفته است.

این پروژه دقیقا مانند پروژه‌ قبلی هدایت شد و افرادی که در مورد قبلی خواستار دخالت خارجی در موضوع شده بودند باز هم چنین درخواستی داشتند تا نشان دهند تمام تلاش خود را برای زمین زدن خاک وطن انجام می‌دهند. 

در این زمینه یکی از رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران مدعی دستگیری 3 نفر از عوامل این حادثه شد؛ این رسانه مدعی شد یک منبع آگاه در رابطه با موضوع مسمومیت مدارس گفته است که روز قبل از انتشار این خبر ۳ نفر در رابطه با این موضوع توسط نهاد‌های امنیتی بازداشت شدند.

در ماجرای مسمومیت دانش آموزان چه کسی راست می‌گوید؟

این خبر به سرعت توسط وزیر کشور مورد تکذیب قرار گرفت و ایشان ادعا کردند که تا این لحظه کسی دستگیر نشده است و موردی نیز مبنی بر وجود علل قطعی مسمومیت رویت نشده. ایشان همچنین توضیح دادند که به محض پیدا شدن مورد یا موارد مشکوک به مردم شریف ایران اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین اعلام کردند که اولیا دانش آموزان نگران نباشند و دانش آموزان به حضور در مدرسه ادامه دهند. همچنین گفتند که وزیر آموزش و پرورش به صورت میدانی حضور پیدا می‌کند و موارد را از نزدیک مورد بررسی و نظارت قرار خواهد داد.

بعد از این صحبت‌ها سید عباس صالحی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات که از طرف مقام معظم رهبری به این جایگاه منسوب شده است در توئیتی نوشت " سریال مسمومیت دانش آموزان دختر بخشی از تصویر سازی طالبانی از جمهوری اسلامی ایران است. عامل آن هر چه باشد نتیجه همین است.

عمومی سازی آموزش دختران از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است، این دستاورد را هم به رایگان از دست ندهیم ".

این سخنان صالحی نشان از دست داشتن گروه یا گروه‌هایی از داخل و خارج از کشور در مسموم شدن دختران سرزمینمان دارد. وقتی ایشان به تصویرسازی طالبانی اشاره می‌کند، این اتفاق به سود کسانی است که در خارج از کشور می‌خواهند کشور را به انزوا بکشانند، حلقه تحریم‌ها را تنگ‌تر و در نهایت به حمله نظامی منتهی کنند. در کنار این موضوع این مورد می‌تواند به گروهی که به جای جمهوری اسلامی ایران به دنبال حکومت اسلامی ایران هستند طعنه بزند چرا که گروهی از تندروهای اصولگرایی دنبال چنین تغییری هستند و شاید بدشان نیاید فرزندان دختر این سرزمین تحصیل نکنند!

در ماجرای مسمومیت دانش آموزان چه کسی راست می‌گوید؟

در نهایت واقعیت موضوع مشخص نشده است که آیا وزیر کشور به دنبال آرام سازی جو عمومی کشور است یا رسانه نزدیک به نهادهای امنیتی و اطلاعاتی دست به نشر اکاذیب زده است؟

در این میان کنایه سید عباس صالحی به کیست و چرا مدعی است ممکن است تحصیل دختران با چالش روبرو شود؟

این‌ها سوالاتی است که جوابی برای آن وجود ندارد و باید امید داشت در آینده‌ای نزدیک پاسخ آن را دریافت کنیم!

انتهای مطلب/ ا.م 

 

 

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما