کد خبر: ۵۴۵۰۷
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳

ماهی قزل آلا در فروشگاه های زنجیره ای چند؟

بر اساس گزارش دریافتی از بازار قیمت ماهی قزل آلا در بازار امروز تهران دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ در این خبر اطلاع رسانی میگردد.
ماهی قزل آلا در فروشگاه های زنجیره ای چند؟

به گزارش تجارت امروز؛ ماهی قزل‌آلا در بهمن امسال حدود ۱۲ درصد گران شد و یکی از رکوردداران افزایش قیمت در بازار خوراکی‌ها لقب گرفت. از طرفی آخرین آمار‌های رسمی نشان می‌دهد در یک سال قبلی نزدیک ۴۶ درصد به قیمت ماهی قزل‌آلا اضافه شده است. چون طبق داده‌های مرکز آمار بهمن پارسال قیمت ماهی قزل‌آلا کیلویی ۸۸ هزار تومان بوده و این عدد در پایان بهمن امسال به‌طور متوسط به حدود ۱۲۹ هزار تومان رسیده است. در فروشگاه‌های زنجیره‌ای که ماهی را به‌شکل شکم‌خالی و در بسته‌بندی می‌گذارند، خرید ماهی قزل‌آلا هزینه بیشتری دارد و قیمت بسته‌های استیک آن تقریبا فرقی با استیک گوساله ندارد.

قیمت بسته یک کیلویی ماهی قزل‌آلا منجمد برند پمینا ۲۷۷ هزار تومان است. در یکی، دو ماه گذشته قیمت بسته یک کیلویی قزل‌آلا پمینا تغییری نکرده، اما پارسال آن را تقریبا ۱۶۰ هزار تومان می‌فروختند. آن را به‌اسم ماهی شکم‌خالی می‌فروشند و در این بسته معمولا سه‌تا ماهی قزل‌آلا کامل یعنی با سر و دم و به‌همراه ادویه مخصوص ماهی وجود دارد. از همین برند پمینا بسته‌های ۴۵۰ گرمی قزل‌آلا هم در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای دیده می‌شود که آن را حدود ۱۳۷ هزار تومان می‌فروشند و داخل آن یک ماهی قزل‌آلا شکم‌خالی می‌گذارند.

استیک قزل‌آلا سالمونی پمینا یکی دیگر از بسته‌های گرانقیمت ماهی پاک‌شده محسوب می‌شود که خریدش ۲۱۱ هزار تومان آب می‌خورد. می‌توانیم قیمت یک کیلو از آن را معادل ۴۲۲ هزار تومان بدانیم که با یک کیلو استیک گوساله برابری می‌کند. ماهی قزل‌آلایی که در این بسته وجود دارد از نوع صورتی است و داخل این بسته بین پنج تا شش تکه استیک دیده می‌شود.

قیمت فیله صورتی ماهی قزل‌آلا مه‌پروتئین که در بسته نیم‌کیلویی فروخته می‌شود، به ۲۶۰ هزار تومان رسیده است. این بسته را نسبت به بسته نیم‌کیلویی فیله معمولی مه‌پروتئین حدود ۳۵ هزار تومان گران‌تر می‌فروشند که داخل این بسته معمولا پنج یا شش تکه فیله بدون تیغ دیده می‌شود. از طرفی داخل بسته‌های قزل‌آلا مه‌پروتئین ادویه مخصوص هم وجود دارد.

بسته یک کیلویی ماهی قزل‌آلا برند مهیاپروتئین را در فروشگاه‌های زنجیره‌ای الان ۲۴۳ هزار و ۲۰۰ تومان می‌فروشند. حدود یک ماه قبل همین بسته ۲۰۲ هزار تومان فروخته می‌شد و در این مدت حدود ۲۰ درصد به قیمت آن اضافه شده است. در بسته‌های یک کیلویی ماهی قزل‌آلا مهیاپروتئین سه‌تا ماهی شکم‌خالی را به‌شکل کامل (با سر و دم) می‌گذارند و از همین برند انواع بسته‌های گوشت و مرغ را می‌شود در بازار پیدا کرد.

قیمت ماهی قزل‌آلا برند مه‌پروتئین که در بسته ۸۰۰ گرمی فروخته می‌شود، تقریبا ۲۰۰ هزار تومان است. یکی دیگر از بسته‌های گرانقیمت ماهی قزل‌آلا پاک‌شده و منجمد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سرپرمارکت‌هاست و می‌توانیم قیمت یک کیلو از آن را حدود ۲۵۰ هزار تومان لحاظ کنیم. مثل اغلب بسته‌های پاک‌شده ماهی قزل‌آلا، داخل این بسته ادویه هم وجود دارد.

قیمت استیک قزل‌آلا برند شارین ۲۰۲ هزار تومان است. البته یک ماه قبل قیمت این بسته ۱۷۲ هزار تومان بود و ظرف این مدت نزدیک ۱۷ درصد به این عدد اضافه شده است. وزن بسته استیک قزل‌آلا شارین نیم کیلو است و داخل آن معمولا چهارتا تکه استیک با وزن ۱۰۰ تا ۱۰۵ گرم وجود دارد.

خرید ماهی قزل‌آلا منجمد برند شیلات خلیج فارس نوین ۲۶۰ هزار تومان آب می‌خورد. آن را در فروشگاه‌های زنجیره‌ای معروف می‌فروشند و جزو گران‌ترین بسته‌های ماهی پاک‌شده به‌حساب می‌آید. چون قیمت یک کیلو از آن دقیقا معادل ۵۲۰ هزار تومان است. در بسته نیم‌کیلویی ماهی قزل‌آلا منجمد برند شیلات خلیج فارس نوین سه‌تا تکه فیله قزل‌آلا دیده می‌شود.

 

برند

وزن

قیمت

پمینا (قزل‌آلا شکم‌خالی)

یک کیلو

۲۷۷ هزار تومان

مه‌پروتئین (فیله صورتی)

نیم‌کیلو

۲۶۰ هزار تومان

مهیاپروتئین (قزل‌آلا شکم‌خالی)

یک کیلو

۲۴۳ هزار تومان

پمینا (استیک قزل‌آلا)

نیم‌کیلو

۲۱۱ هزار تومان

مه‌پروتئین (قزل‌آلا شکم‌خالی)

۸۰۰ گرم

۱۹۹ هزار تومان

شارین (استیک قزل‌آلا)

نیم‌کیلو

۲۰۲ هزار تومان

 
انتهای مطلب/ی.ن
نظر شما