کد خبر: ۵۴۵۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳

بیش از 4 میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران در عراق در حال آزاد شدن است

عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به آزادسازی بخشی از پول های بلوکه ایران پیش عراق، گفت: مقرر شد تا 500 میلیون دلار از پول های ایران نزد بانک های عراق آزاد شود.
بیش از 4 میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران در عراق در حال آزاد شدن است

به گزارش تجارت امروز؛ برپایه اطلاعات به دست آمده، ایران بیش از چهار میلیارد دلار منابع مسدود شده ارزی در عراق دارد که تا هفته گذشته بیش از ۸۰۰ میلیون دلار آن در مراحل مختلف طی دو ماه گذشته آزاد شده است.

همچنین سید حمید حسینی - عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و عراق - در این باره اظهار کرد که بر اساس توافقات صورت گرفته بین ایران و عراق، آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده در این کشور در دستور کار قرار گرفته و مقرر شده عراق ۵۰۰ میلیون دلار دیگر از پول‌های بلوکه شده ایران نزد بانک‌های خود را بازگرداند.

البته این عضو اتاق بازرگانی مدعی شده که "بانک مرکزی میزان بدهی عراق به ایران را بیش از ۱۰ میلیارد دلار عنوان کرده است".

با این حساب و در صورت آزاد شدن ۵۰۰ میلیون دلار دیگر از منابع ارزی بلوکه شده ایران در عراق، مجموع این منابع آزاد شده به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار می‌رسد که با توجه به توافق صورت گرفته بین ایران و عراق و توافق اخیر انجام شده بین ایران و عربستان برای از سرگیری روابط دیپلماتیک، پیش بینی می‌شود که منابع ارزی بیشتری از کشور‌های مختلف به ایران بازگردانده شود.

انتهای مطلب/ی.ن

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما