کد خبر: ۵۴۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۶

طلا هفته آینده صعودی می شود

بر اساس نظرسنجی ها، 65 درصد از تحلیل گران پیشبینی کرده اند که طلا در هفته آینده صعودی خواهد بود.
طلا هفته آینده صعودی می شود

به گزارش تجارت امروز؛ به نقل از اکوایران، قیمت طلا در آخرین ساعات روز جمعه روندی نزولی داشت و قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی در انتهای هفته به ۱۹۷۸ دلار ریزش کرد.

این ریزش قیمتی لحظه آخری طلا سبب شد تا بازدهی هفتگی طلا وارد محدوده منفی شود و به سطح منفی نیم درصد برسد.

با این وجود طلا رشد قیمتی قابل توجهی در ماه جاری داشته است و اکنون نیز فضای انتظاری در بازار‌ها نیز صعودی است. از سویی هنوز ترس از گسترش بحران بانکی سرمایه‌ها را تهدید می‌کند و تقاضا از این کانال برای طلا را افزایش داده است و از سوی دیگر بازار‌ها بر این باورند که فدرال رزرو نمی‌تواند به دلیل بحران‌های ایجاد شده نرخ بهره را بیشتر افزایش دهد.

با اینکه چشم انداز کوتاه مدت فلز زرد صعودی است، با این وجود برخی از تحلیل گران هشدار‌هایی هم می‌دهند. برخی از این تحلیل گران بر این باورند که قیمت ۲۰۰۸ دلاری طلا به معنای ۱۰ درصد از ابتدای سال است، و در این محدوده برخی از سرمایه گذاران احتمالا به فکر حفظ سود به دست آمده می‌افتند و این موضوع می‌تواند سبب ریزش قیمتی شود.

نتایج نظرسنجی سایت کیتکو نیز نشان می‌دهد ۶۵ درصد از تحلیل گران بر این باورند که طلا هفته آینده نیز صعودی خواهد بود در حالی که ۲۵ درصد طلا را نیز نزولی می‌بینند. همچنین ۷۱ درصد از معامله گران خرد نیز بر این باورند که فلز زرد در هفته آینده مجددا به سوی مرز ۲ هزار دلار خیز بر می‌دارد.

امروز همچنین قیمت بیت کوین نوسان زیادی نداشت و در کانال ۲۷ هزار دلاری معامله شد. بازدهی هفتگی بیت کوین اکنون در محدوده مثبت ۱.۵ درصد قرار دارد. اتریوم نیز نوسان قیمتی شدیدی نداشت و در میانه کانال ۱۷۰۰ دلاری نوسان داشت.

انتهای مطلب/ی.ن

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما