کد خبر: ۵۴۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۳

با گذشت 14 روز از سال همچنان ساعت موبایل ها جلو است!

با توجه به اینکه هر ساله در تاریخ 1 فروردین ساعت ها جلو کشیده می شد اما امسال با مصوبه مجلس مبنی بر لغو تغییر ساعت رسمی کشور این اتفاق صورت نگرفت، همچنان بعضی از گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها یک‌ساعت جلوتر را نشان می‌دهد.
با گذشت 14 روز از سال همچنان ساعت موبایل ها جلو است!

به گزارش تجارت امروز؛ ساعت ۲۴ روز اول فروردین، به رغم مصوبه مجلس مبنی بر لغو تغییر ساعت رسمی کشور، ساعت برخی موبایل‌ها به صورت خودکار همچون سال‌های قبل، یک‌ساعت به جلو کشیده شد.

وزارت ارتباطات پس از آن اعلام کرد که همه اقدامات لازم [برای مطلع ساختن مراجع جهانی از ثابت ماندن ساعت در ایران]را از ماه‌ها قبل انجام داده و سازمان تنظیم مقررات نیز در اطلاعیه‌ای، مشکل اختلال ساعتِ برخی گوشی‌ها را مربوط به شرکت سازنده آن‌ها دانست و از انجام پیگیری‌های لازم برای حل این مشکل و انتشار به‌روزرسانی جدید از سوی تولیدکنندگان تلفن‌همراه خبر داد.

با این حال این مشکل در چهاردهمین روز فروردین و آغاز به کار رسمی مدارس و ادارات، همچنان باقیست و برخی گوشی‌ها اجازه تنظیم غیرخودکار (دستی) ساعت را به کاربر نمی‌دهند و با وجود امکان تنظیم دستی ساعت برروی برخی دیگر از گوشی‌ها نیز عقب کشیدن دستی ساعت مشکلاتی را برای کار با برخی اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزار‌های آنلاین برای کاربران ایجاد می‌کند.

گفتنی است این مشکل برای سامانه تلفن گویا (۲۰۱۱۹) نیز ایجاد شده بود، اما به محض انتشار خبر آن در فضای مجازی، ساعت آن اصلاح شد.

انتهای مطلب/ی.ن

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما