کد خبر: ۵۴۷۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰

چگونه پولدار شویم؟ | رازها و راهکارهای ساده برای پولدار شدن

در این مقاله به روش های افزایش ثروت خواهیم پرداخت. این مقاله شاید در نگاه اول ساده به نظر بیاید ولی اگر به دقت به زندگی خود نگاه کنید متوجه خواهید شد همین گام های ساده را شما در زندگی خود رعایت نمی کنید.

چگونه پولدار شویم؟ | رازها و راهکارهای ساده برای پولدار شدن

به گزارش تجارت امروز؛ در این مقاله قصد داریم به راهکارهای مهمی که می تواند در پولدار شدن شما کمک کند خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا بهترین راه برای پولدار شدن را پیدا کنید.

مردم همان قدر که به دنبال پولدار شدن هستند از تغییر فرار میکنند و مشکل دقیقا همینجا است؛ زیرا آنها میخواهند بدون هیچ تغییری در سبک، مدل و نوع زندگی خود یک زندگی جدید و پر از پول و ثروت بسازند. به همین دلیل است که افراد زیادی در راه کسب ثروت و پولدار شدن شکست می خورند.

چگونه پولدار شویم

اگر می خواهید سریعا به پول و ثروت برسید باید از همین گام های ساده شروع کنید.چرا که گام های کوچک اتفاقات بزرگ را رقم می زنند.

چگونه پولدار شویم؟ | رازها و راهکارهای ساده برای پولدار شدن

شناخت رویا و هدف کلید پول و ثروتمند شدن

انسانی که هدف و رویای خود را نشناخته است، هنوز متولد نشده است این جمله‌ای است که می‌تواند به عنوان یک راهنما برای یافتن پاسخ سوال چگونه پولدار شدن باشد. قبل از انجام هر کاری باید رویای خود را به طور کامل و دقیق بشناسید و برای آن اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت مشخص کنید.

اگر شناخت کافی از آرزوی خود نداشته باشید، اصلا نمی‌توانید در مسیر آن قدم بگذارید و حرکتی نخواهید کرد. تصور کنید قصد رفتن به یک سفر را دارید اما مقصد خود را نمی‌دانید و وارد جاده می‌شوید. پیدا کردن رویا و هدف مانند لاستیک های یک ماشین هستند شما هر چقدر ماشین زیبا و پر قدرت و سرعتی داشته باشید بدون لاستیک نمی توانید حرکت کنید.

شناخت رویا و اهداف کار بسیار ساده ای است شما برای دستیابی به چه چیزی حاضرید شبانه روز تلاش کنید؟ جواب این سؤال رویای شما است. رویاها و اهداف ما بسیار مهم هستند زیرا رویاهای ما اهداف ما را می سازند و اهداف ما باعث برنامه ریزی می شوند و برنامه ریزی موفق باعث به وقوع پیوستن رویاهای ما می شوند. البته در این بین باید کنترل بر افکار و احساسات و باور ها داشته باشیم.
تنها فرق بین یک فرد ثروتمند و یک فرد فقیر در نحوه استفاده از وقت شان  رابرت کیوساکی

یادگیری برای پولدار شدن

گام دوم برای یافتن پاسخ سوال چگونه پولدار شویم؟ یادگیری بدون توقف در زمینه‌ای است که به اهداف و آرزوهای شما مربوط است. اینکه در تمام اوقات زندگی‌تان در حال یادگیری باشید به شما کمک خواهد کرد تا در زمینه شغلی خودتان به یک کار کشته تبدیل شوید. خود به خود به درآمد و ثروت بالایی برسید. سعی کنید از منابع معتبر و مهمی به دنبال یادگیری باشید و تخصص خود را در زمینه‌ای که در گام اول مشخص کردید، بالا ببرید.

شما برای پولدار شدن باید از فردی که خود به ثروت زیادی دسته یافته است آموزش ببینید نه از فردی که خود در کسب درآمد مشکل دارد و یا برای تبدیل شدن به یک آشپز موفق باید از فردی کمک بگیرید که به آن درجه رسیده است نه از فردی که توانایی پختن یک تخم مرغ را هم ندارد.

این یک امر بسیار طبیعی است شما باید از فردی آموزش ببینید که به چیزی که شما می خواهید دست یافته است زیرا آنها برای درستی سخنان خود مدرک دارند. در مسیر کسب و کارتان همیشه خود را به روز نگه دارید و به دنبال یادگیری مسائل جدید باشید حتی زمانی که به مقام استادی رسیدید دست از یادگیری بر ندارید!

افراد ثروتمند دارای تلویزیون های کوچک و کتابخانه های بزرگ هستند و افراد فقیر دارای کتابخانه های کوچک و تلویزیون های بزرگ هستند.

تخصص شما زمانی به درآمد بالا و پول فراوان تبدیل خواهد شد که آن را عملی کرده باشید. یادگیری که همراه با تجربه باشد به عنوان یک ترکیب فوق العاده شما را در میدان ثروتمند شدن پیروز خواهد کرد. سعی کنید قدرت ریسک پذیری خود را بالا برده و مطالبی که یاد میگیرید را تجربه کنید و مهارت عملی خود را به چالش بکشید.

مهمترین نکته در این مرحله آن است که نباید خود را درگیر عمل به آموخته‌ها کنید و از ادامه راه باز بمانید. یادگیری و تجربه باید به اندازه‌ای باشد که گام‌های بعدی را بتوانید به خوبی بردارید و از ادامه راه باز نمانید. بنابراین سعی کنید مهمترین و کلیدی‌ترین کارها را تجربه کنید تا اینکه تمام آموخته‌های خود را تجربه نمایید.

اگر در مسیر پولدار شدن با شکست مواجه شدید از آن به عنوان یک تجربه استفاده کنید. ثروتمندان و افراد موفق نیز بارها شکست را تجربه کرده اند ولی بعد از هر شکست قوی تر و مستحکم تر از قبل به راه خود ادامه داده اند. شما میتوانید با مطالعه بیوگرافی افراد موفق که در حال حاضر به آنچه که شما میخواهید رسیده اند درس هایی بسیاری را بگیرید. 

از نظر بسیاری از افراد موفق جهان مثل ناپلئون هیل، دارن هاردی، بیل گیتس و… انضباط فردی یکی از فاکتورهای بسیار بسیار مهم برای رسیدن به پاسخ سوال چگونه پولدار شویم است. نظم درونی هم از لحاظ فکری و هم از لحاظ عملی باعث می‌شود تا کارهای خود را زودتر انجام دهید و اشتیاقتان به ادامه راه را قربانی آشفتگی و شلوغی خود نکنید.

چگونه پولدار شویم؟ | رازها و راهکارهای ساده برای پولدار شدن
 
انضباط فردی به طور کلی شامل تمامی کارهایی است که شما را به یک فرد منظم تبدیل می‌کند. مهمترین فاکتور در انضباط فردی انجام هدفمند کارها و توجه به زمان است. اینکه اهداف های خود را به صورت مکتوب در قالب یک برنامه روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه درآورید، می‌تواند شما را به یک فرد منضبط تبدیل کند. همچنین سعی کنید عواملی که وقت شما را هدر می‌دهند را از زندگی خود حذف کنید.

برخلاف تصور اکثر افراد جایگاه و تخصص و … در پولدار شدن انقدر ها هم مهم نیست. اگر شما دارای یک نظم درونی نباشید هر چقدر هم پول و ثروت به دست بیاورید از دست خواهید داد و جایگاه و تخصص هم به داد شما نخواهد رسید. در اولین گام عملی خود برای دستیابی به ثروت باید به یک نظم درونی برسید.

تفکر سیستمی داشته باشید

تفکر سیستمی یکی از فاکتورهایی است که تقریبا همه افراد ثروتمند و موفق آن را داشته اند. تفکر سیستمی عبارت است از مهارتی که باعث نگاه تیزبینانه نسبت به پدیده‌های کوچکی است که در اطراف ما رخ می‌دهند. اینکه از این پدیده‌ها نکته‌هایی را استخراج کنیم و آنها را در زمینه بهبود وضعیت فعلی خرج کنیم یکی از مهمترین فاکتورهایی جذب ثروت سریع است.

افراد ثروتمند به نکات ریز و درشت توجه خاصی می کنند آنان می دانند که کوچک و یا بزرگی نکته اهمیت چندانی ندارد زیرا گاهی اوقات یک نکته بسیار بسیار کوچک چنان کمکی به ما میکند که هزاران نکته و نصیحت بزرگ ما را به آن نمی رساند.

طبق اصل پارتو ۲۰ درصد از کارهای ما ۸۰ درصد موفقیت ما را تشکیل میدهد و ۸۰ درصد مشکلات ما نتیجه ۲۰ درصد از کارهای ما است. این دقیقا همان چیزی است که ثروتمندان می دانند آنها می دانند که یک نکته و یا یک مسئله کوچک می تواند آنها را چندین گام به جلو پرتاب کند.

وارد جمع پولدارها شوید

ایده جیم ران یکی از بهترین ایده‌هایی است که می‌تواند کمک بزرگی به شما بکند. در واقع ایده جیم ران حول محور ضرب المثل “کمال همنشین در وی اثر کند” می‌چرخد. اگر در جمع افراد پولدار وارد شوید، ناخودآگاه مانند آنها رفتار خواهید کرد و آنان به یک الگو برای شما تبدیل می‌شوند.

ورود به جمعی که دوست دارید مانند یکی از آنها شوید به شما کمک می‌کنید تا در آن واحد هم نتیجه کار خود را ببینید و هم مهارت‌های لازم را کسب کنید. بنابراین شرکت در میتینگ‌هایی که افراد پولدار و ثروتمند در آن حضور دارند می‌تواند گامی مهم برای رسیدن شما به پول و ثروت باشد.

چگونه پولدار شویم؟ | رازها و راهکارهای ساده برای پولدار شدن

همنشینی با افراد موفق طرز فکر و نوع رفتار شما را تغییر خواهد داد. ما همواره تاثیر پذیری بسیار بالایی از افرادی که بیشترین زمان را با آنها سپری میکنیم داریم. به همین دلیل است که برخی از ما طرز فکر و رفتاری همانند پدر و مادر و یا خواهر و برادر، فامیل های نزدیک پیدا میکنیم زیرا مدت زمان زیادی را با آنها سپری میکنیم و آنها با یک الگو برای خود می دانیم.

اگر تنها هدف شما ثروتمند شدن است، هرگز به آن دست نخواهید یافت جان دی راکفلر

به شکست خوردن و برخاستن عادت کنید

در این مرحله به احتمال زیاد پاسخی مناسب برای سوال چگونه پولدار شویم یافته اید و به درآمد قابل توجهی رسیده اید؛ اما برای پایدار ماندن جایگاه خود مهم نیست چقدر شکست بخورید و سپس برخیزید بله یک مدیر موفق ممکن است شکست بخورد و بعد از شکست دوباره برخیزد و با اقتدار بیشتری به کار خود ادامه دهد.

البته این موضوع به معنای آن نیست خودمان زمینه شکست را فراهم کنیم. درواقع برای یک فرد ثروتمند اهل ریسک، موقعیت‌هایی پیش می‌آید که باعث شکست وی می‌شوند ولی این مسایل اصلا مهم نیستند.

اینکه بعد از هر شکست خطاها و عوامل دخیل در آنرا شناسایی کرده و با قدرت به سمت اصلاح آنها قدم بردارید به شما کمک خواهد کرد تا ثروتی با ثبات بیشتری داشته باشید. درواقع هر شکست برای افراد موفق به معنای پیروزی و افزایش قوا است و به عنوان یک راهنما برای ادامه راه شما را کمک خواهد کرد.

برای ثروتمند شدن چکار کنیم؟

هنگامی که دنبال شغل خوبی هستیم اغلب آرزوهایی داریم که در همان ابتدا به حقیقت نمی‌پیوندد و برای رسیدن به آنها باید سخت تلاش کنیم. واقعیت این است که در ابتدای کار نمی‌توان پول و اشتیاق را با هم داشت.

پولدار شدن با شروع یک حرفه

شما می‌توانید برای داشتن تصویری روشن‌تر از وضعیت اقتصادی کنونی و چشم‌اندازهای شغلی از بسیاری از منابع رایگان کمک بگیرید. به‌این‌ترتیب وقتی دنبال پولدار شدن هستید، راحت‌تر می‌توانید شغل و حرفه‌ای که به هدفتان نزدیک‌تر است را انتخاب کنید.

دانش آکادمیک فرابگیرید

مهم نیست که دانش شما در رشته موردنظر با تحصیل در مقطع دوره فوق‌لیسانس دانشگاه صنعتی شریف حاصل شده باشد یا اینکه از طریق ثبت‌نام در یک دوره آموزشی به آن دست یافته باشید.

بلکه چیزی که اهمیت دارد این است که باید در زمینه کاری  که دوست دارید انجام دهید دانش مطلوب کسب کنید.
حتی در مواردی که رویکرد کاملاً تئوریک دارند، دانش آکادمیک در پروژه‌های واقعی به کمک شما آمده و باعث تمایز شما از سایر رقبا و همکارانتان می‌شود.

در ضمن، هنگام استخدام نیز رزومه علمی شما تأثیر بهتری از سوابق نامعلوم و حتی غیرمعتبر کاری در نزد کارفرما خواهد داشت.

چگونه پولدار شویم؟ | رازها و راهکارهای ساده برای پولدار شدن

حرفه آینده‌تان را درست و سنجیده انتخاب کنید

اگر اولویت اول شما کسب ثروت و زندگی راحت در آینده است، خیلی دنباله‌رو علاقه خود به رشته خاصی نباشید.
به نتایج تحقیقاتی که در مورد متوسط درآمد مشاغل مختلف انجام شده، نگاه کنید تا ببینید در کدام رشته‌ها که به علایق شما نزدیک‌تر هستند، احتمال پولدار شدن بیشتر است.

به طور مثال احتمال پولدار شدن شما در نقش یک متخصص در زمینه مالی بیشتر از یک استاد دانشگاه متوسط خواهد بود.
بنابراین، اگر هدف شما فقط و فقط پولدار شدن است باید بیشتر در انتخاب شغل آینده خود دقت کنید تا به هدف خود برسید.
مکان درستی را برای فعالیت شغلی انتخاب کنید

گاهی برخی شغل‌ها در موقعیت‌های مکانی مختلف پتانسیل رشد متفاوتی دارند، به همین دلیل بهتر است به جایی بروید که شغل‌های بهتر و پتانسیل رشد بیشتری وجود دارد.

برای مثال به‌عنوان کارشناس مسائل مالی و بورس، زمینه کاری بهتر و امکان رشد بیشتری در تهران برای شما وجود خواهد داشت تا در یک شهرستان کوچک.

ابتدا شغلی برای کسب تجربه پیدا کنید

سعی کنید برای شرکت‌های مختلف رزومه ارسال کنید و به مصاحبه بروید؛ زیرا حتی اگر استخدام نشوید از مصاحبه‌های کاری نیز می‌توانید تجربه کسب کنید.امروزه سایت‌های زیادی برای یافتن کار وجود دارد؛ مثلاً ای‌استخدام که می‌توانید با ساختن رزومه آگهی‌های استخدام شرکت‌های مختلف را مشاهده کرده و رزومه خود را برای آن‌ها ارسال کنید.

هنگامی که کار موردنظر را یافتید سعی کنید تجارب لازم برای موفقیت‌های آینده را کسب نموده و مهارت‌های خود را مطابق با نیاز شغلی ارتقا دهید. برخی آن‌قدر دنبال چگونه پولدار شدن هستند که می‌خواهند از ابتدا پول پارو کنند! این طرز فکر در 99 درصد مواقع واقع‌بینانه نیست و باعث ناامیدی و دلسردی می‌شود.

اگر در ابتدا مهارت خیلی زیادی ندارید می‌توانید تا پیداشدن یک کار مناسب در یک شرکت معتبر مشغول به کارآموزی شوید و تجربه کسب کنید. به یاد داشته باشید که پولدار شدن یک فرایند است و گاهی نیاز است ابتدا در ازای کسب مهارت برای یک شخص دیگر رایگان کار کنید.

تجارت شخصی خود را راه‌اندازی کنید

بیشتر افراد موفق یک درآمد جانبی به جز حقوق ثابت ماهانه دارند که گاهی این کارهای جانبی درآمد بیشتری برای آنها به ارمغان می‌آورد. کار و تجارت شخصی، تمرکز و وقت زیادی می‌طلبد، اما بعد از مدتی که به سوددهی رسید، شما می‌توانید نتیجه آن را ببینید و از درآمد خود لذت ببرید.

 پولدار شدن از طریق سرمایه‌گذاری

احتمالاً با شنیدن کلمه سرمایه‌گذاری ذهن شما به سمت خرید زمین و یا طلا معطوف شده؛ اما سرمایه‌گذاری، فقط سرمایه‌گذاری پول و طلا و دارایی‌های مشابه نیست و شما می‌توانید در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنید.

در بازارهای مالی سرمایه‌گذاری کنید

بازارهای مالی محل مناسبی برای چندبرابر کردن پول شما هستند. اگر خود را به دانش لازم مجهز کنید و فرد ریسک‌پذیری باشید قادر خواهید بود چندبرابر درآمد سالانه خود را از این طریق به دست آورید. خریدوفروش سهام شرکت‌های معتبر و اوراق بهادار راهی مطمئن برای ایجاد درآمد فرعی است. برای افراد ریسک‌پذیرتر، سرمایه‌گذاری در بازار بورس، سود بیشتری به دنبال خواهد داشت.

در کنار این‌ها نباید از سرمایه‌گذاری روی طلا و ارز غافل شد. این بازارها در بحران‌های اقتصادی داخلی یا جهانی، به طرز شگفت‌آوری سودآوری دارند. البته در نظر داشته باشید که حتماً دانش لازم را برای سرمایه‌گذاری کسب کنید تا متضرر نشوید.

در مستغلات سرمایه‌گذاری کنید

خرید املاک استیجاری یا زمین در مکان‌های روبه‌رشد، سرمایه‌گذاری است که شما همواره برنده آن خواهید بود.
باتوجه‌به افزایش جمعیت و در نتیجه بالارفتن تقاضا برای مسکن و همچنین املاک تجاری، می‌توانید انتظار یک سود تضمین شده را داشته باشید.

اگر فرد ریسک‌پذیری نیستید می‌توانید با خرید یک واحد استیجاری، نه‌تنها از افزایش سرمایه خود مطمئن شوید، بلکه از اجاره ماهانه آن استفاده کنید. اگر هم وقت و انرژی کافی دارید و به دنبال سود بالا هستید، پیشنهاد می‌شود به‌صورت فردی یا مشارکتی اقدام به ساخت‌وساز کنید. از طرفی خرید طلا و املاک مرغوب، یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ ثروت است.

چگونه پولدار شویم؟ | رازها و راهکارهای ساده برای پولدار شدن

 پولدار شدن از طریق پس‌انداز روزانه

در گذشته پس‌اندازکردن روشی مؤثر بود؛ زیرا تورم سرعت کندتری نسبت به امروز داشت. دوران انباشتن پول و نگهداری آنها در حساب پس‌انداز به‌منظور دریافت سود بانکی، گذشته است. اگر پول را صرفاً در بانک نگهدارید، رفته‌رفته ارزش آن کم می‌شود، زیرا تورم قدرت خرید پولتان را کاهش می‌دهد.

پس‌انداز به‌تنهایی ممکن است مانع رشد ثروت شما شود. پس‌انداز باید صرفاً یک اقدام اولیه برای به‌دست‌آوردن سرمایه برای سرمایه‌گذاری یا شروع یک کسب‌وکار باشد. بنابراین، به‌خاطر داشته باشید که سپرده‌گذاری پول در بانک کسی را ثروتمند نمی‌کند و فقط به‌عنوان اقدامی اولیه برای شروع سرمایه‌گذاری‌های بعدی تصمیم خوبی است.

در چند حوزه مختلف سرمایه‌گذاری کنید

بهتر است هر فردی در بیش از یک حوزه سرمایه‌گذاری کند و به‌اصطلاح تمام تخم‌مرغ‌هایش را در یک سبد نچیند. به‌این‌ترتیب یک بخش از پول را در بانک برای پرداخت‌ها و هزینه‌های جاری قرار دهید، یک بخش دیگر را روی طلا سرمایه‌گذاری کنید که ارزش پولتان حفظ شود و بخشی دیگر را به‌منظور ترید کردن و کسب سود به بازار ارزهای دیجیتال اختصاص دهید.

به طور مثال، اگر سرمایه‌ای ندارید بهتر است هرزمان که حقوق خود را دریافت کردید، همان ابتدا درصدی از پولتان را در حساب مخصوصی بریزید و از آن برای خرید طلا یا سرمایه‌گذاری استفاده کنید. خرید طلا می‌تواند به شکل مجازی در بورس به‌صورت گواهی سپرده طلا نیز انجام شود. یک حساب دیگر هم برای مخارج زندگی در نظر بگیرید.

پولدار شدن از طریق اینترنت

اگرچه این روزها سرعت اینترنت کند شده و شاید؛ مانند سابق نتوان از آن بهره برد؛ اما هنوز راه‌های کسب درآمد از طریق اینترنت به روی ما بسته نشده است.

تصور اینکه کسب‌وکار آنلاینی راه‌اندازی کنید که پیامک‌های واریز پول مرتب به موبایلتان ارسال شود، چیز جذابی است.
بسیاری از افراد رویای پولدار شدن با اینترنت را دارند؛ ولی آیا برای آن‌وقت می‌گذارند و تلاش می‌کنند آن را فرابگیرند؟
راه‌انداختن یک سایت چندان هم پول نمی‌خواهد و بدون سرمایه هم می‌توان شروع کرد، به‌شرط اینکه ابتکار داشته، وارد حوزه‌ای بشوید که تخصص آن را داشته باشید، می‌توانید از آن کسب درآمد کنید.

چگونه پولدار شویم؟ | رازها و راهکارهای ساده برای پولدار شدن

کلید موفقیت در ترکیب ایده‌ها و مهارت‌هاست. اگر قبلاً در کابینت‌سازی مهارت داشته‌اید، مهارت قبلی خود را وارد اینترنت کنید و خدمات یا محصولاتی را از طریق اینترنت به افراد بیشتر ارائه دهید. کسب‌وکار اینترنتی به بازاریابی مؤثر و فعالانه، تولید محتوای عالی و صبر نیاز دارد، مخصوصاً در ابتدای کار؛ بنابراین صبر داشته باشید و به طور مستمر تلاش کنید و کار خود را ارتقا دهید.

اینترنت منبع درآمد خیلی خوبی محسوب می‌شود به‌شرط اینکه سعی کنید از زیروبم آن اطلاعات به دست بیاورید و هر روز به دانشتان بیفزایید. نیاز جامعه هدف را به‌خوبی بررسی کنید و محصولات و خدمات آنلاین خود را مطابق با آن ارائه دهید.

سخن پایانی

در این مقاله به نکاتی که می تواند افراد را به ثروت برساند پرداختیم. اولین نکته برای پولدار شدن تلاش و کوشش است . مطمئنا بدون تلاش هرگز ثروتی به دست نخواهد آمد. موفقیت در هر زمنیه ای ابتدا از خود ما و از افکار ما شروع می شود موفقیت دقیقا همان چیزی است که ما در ذهن خود از یک فرد موفق تصور میکنیم. قبل از هرکاری اول باید از خودمان تغییر را شروع کنیم.

انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما