کد خبر: ۵۴۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹

تخفیفات خودروهای برقی تسلا در جهان

شرکت خودروسازی تسلا به منظور افزایش تقاضا به سراغ کاهش قیمت و تخفیفات گوناگون رفته است.
تخفیفات خودروهای برقی تسلا در جهان

به گزارش تجارت امروز؛ تخفیفات جهانی تسلا که به دلیل افزایش تقاضا شروع شده بود همچنان ادامه دارد.

شرکت خودروسازی تسلا قیمت خودروهای الکتریکی خود را در برخی از مناطق از جمله اروپا و سنگاپور کاهش داد و روند تخفیف جهانی را که در ژانویه در چین آغاز کرد، افزایش داد.

بر اساس نتایج رویترز، تسلا قیمت تمام مدل های خودروهای مدل 3 و مدل Y خود را در چین بین 6 تا 13.5 درصد در ژانویه کاهش داد. با این حال، این خودروساز در ماه فوریه، قیمت‌های خودروهای سایز متوسط اسپرت مدل Y خود را در چین افزایش داد.

تسلا برای اولین‌بار از سال 2021 قیمت خودروهای مدل 3 و مدل Y خود را حدود 10 درصد در ژاپن کاهش داد. یکی از مقامات فروش تسلا در کره جنوبی اعلام کرد که کاهش قیمت تسلا متفاوت بود اما از حدود 6 میلیون وون تا 10 میلیون وون (7702.74 دلار) متغیر بود.

تسلا در هفتم آوریل، پنجمین کاهش قیمت خودرو خود را در سال جاری در بازار ایالات‌متحده اعلام کرد و قیمت‌ها را بین دو تا 6 درصد کاهش داد. تسلا در آلمان، قیمت مدل 3 و مدل Y را در ماه ژانویه حدود یک تا 17 درصد کاهش داد.

مشتریان فرانسوی که مدل 3 را به قیمت 44 هزار و 990 یورو (47860 دلار و 36 سنت) خریداری می‌کنند از طریق یارانه دولتی 5000 یورو کاهش قیمت بیشتری خواهند داشت. تسلا در سنگاپور، قیمت خودروهای مدل 3 و مدل Y خود را در ماه آوریل بین 4.3 تا 5 درصد کاهش داد.
انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما