کد خبر: ۵۴۸۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۴

رشد شگفت انگیز شاخص بورس؛ 26 فرودین 1402

شاخص بورس امروز شنبه، 26 فروردین 1402را با رشدی صعودی آغاز کرد و تا این لحظه در ارتفاع دو میلیون و 245 هزار واحد قرار گرفت.
رشد شگفت انگیز شاخص بورس؛ 26 فرودین 1402

به گزارش تجارت امروز؛ شاخص بورس اولین روز هفته را حسابی پر قدرت شروع کرد.

امروز شنبه 26 فروردین ماه 1402 و اولین روز معاملاتی هفته شاخص بورس با رشد 65 هزار و 957 واحدی آغاز به کار کرد و در ارتفاع دو میلیون و 245 هزار واحد قرار گرفت.

شاخص کل هم وزن امروز سبز شد و با رشد 24 هزار و 87 واحدی در ارتفاع 717 هزار و 32 واحد قرار گرفت.
فرابورس امروز مثبت شد و با رشد 824 واحدی در ارتفاع 28 هزار و 524 واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر شاخص بورس امروز تا این لحظه توسط نمادهای فملی، فارس، فملی، فولاد، پارسان، شستا، وغدیر و وبملت صورت گرفت.

شاخص کل بورس که در ابتدای سال جدید از سقف تاریخی شاخص عبور کرد، امروز شنبه نیز با رشد صعودی شگفت انگیزی آغاز به کار کرد. از آنجا که احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در روزهای گذشته عنوان کرد که بورس حباب ندارد، این اظهارنظر رسمی سیگنال مثبتی برای بازار بود.

از آنجا که کارشناسان این حوزه معتقدند که هنوز بازار سرمایه با ارزش دلاری سال 1399 فاصله زیادی دارد و بورس در سال های اخیر با تورم افزایش نیافت، این روزها در حال جبران عقب ماندگی خود از بازارهای دیگر است.

اما باید همچنان به یاد داشت که در سال 1399 مسئولین دولتی مردم را به سرمایه گذاری در بورس تشویق کردند و دست آخر بازار دچار ریزش شدید شد و سرمایه های مردم نابود شد.

به نظر می رسد مردم بایستی با آگاهی و مشورت از متخصصان این حوزه در بازار سرمایه گذاری کنند و از فروختن سرمایه های اصلی خود بپرهیزند.

انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما