کد خبر: ۵۴۹۰۸
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷

فوت 3 نفر در پی وقوع سیل در کشور | امدادرسانی به 792 نفر + فیلم سیل لرستان

متاسفانه سیلاب در ۲۴ ساعت گذشته جان ۳ نفر را گرفت.

فوت 3 نفر در پی وقوع سیل در کشور | امدادرسانی به 792 نفر + فیلم سیل لرستان

به گزارش تلنگر؛ متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سیلاب جان ۳ نفر را در شهرستان‌های مهران، بوکان و الموت به ترتیب در استان‌های آذربایجان غربی، ایلام و قزوین گرفت.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر با اعلام سه کشته در سیلاب ۲۴ ساعت گذشته، گفت: در استان‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه، ایلام و لرستان بارش‌ها شدت گرفته‌ است و امدادگران هلال احمر آماده برپایی اردوگاه‌های اسکان اضطراری در صورت لزوم هستند.مرتضی مرادی‌پور گفت: پس از اعلام هشدار قرمز هواشناسی، امدادگران هلال‌احمر در ۶ استان غربی کشور در آماده‌باش کامل بودند و در ۲۴ ساعت گذشته تخلیه آب از ۷۳ منزل مسکونی و نجات تعدادی از محصورشدگان از سیلاب انجام شده است.

مرادی‌پور گفت: در ۲۴ ساعت گذشته به ۸۶۱ نفر در ۱۱شهر، ۲۱روستا و ۲ منطقه عشایری امدادرسانی شده‌است.
بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ او افزود: تا کنون ۳۸۵ نفر اسکان اضطراری یافته‌اند و ۲۴ نفر به نقاط امن منتقل شده‌اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: متاسفانه سیلاب در ۲۴ ساعت گذشته جان ۳ نفر را در شهرستان‌های بوکان، مهران و الموت به ترتیب در استان‌های آذربایجان غربی، ایلام و قزوین گرفت.

او افزود: تا ظهر امروز پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ از شدت بارش‌ها در شهرستان اندیکا استان خوزستان و شهرستان‌های بانه، سقز، سنندج و مریوان در کردستان کم شده اما بارندگی‌ها در آذربایجان‌غربی، کرمانشاه، ایلام و لرستان افزایش یافته و موجب آب‌گرفتگی در شهرستان‌های ارومیه، میاندوآب، گیلان‌غرب، اسلام آباد، سراوان، ملک‌شاهی، بروجرد، درود، الیگودرز و خرم‌آباد شده‌است.

 بابک محمودی سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به حدود ۸۰۰ نفر در سیل و آبگرفتگی ۶ استان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

وی در تشریح عملیات سیل و آبگرفتگی طی ٢٤ ساعت گذشته، گفت: ۲۴ استان کشور در این مدت متأثر از بارش‌ها بودند که ۲۵ شهرستان در ۶ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ایلام، کردستان، کرمانشاه و لرستان به خدمات امداد و نجات نیاز پیدا کردند.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه عملیات امدادرسانی در ۳۲ منطقه انجام شده است، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته به ۷۹۲ نفر امدادرسانی شد، ۳۸۵ نفر اسکان اضطراری یافته و ۲۴ نفر نیز به مناطق امن انتقال داده شدند؛ همچنین از ۷۳ واحد مسکونی آب تخلیه شد.

انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما