کد خبر: ۵۵۱۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۹

آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان: شغل معلمی تبلور آگاهی بخشی است.

دبیر شورای نگهبان، آیت الله جنتی گفت: رشد تولید جز با همه‌گیر شدن فرهنگ تلاش محقق نخواهد شد و حل مشکلات جامعه کارگری و رعایت حقوق آنها یکی از ملزومات این امر مهم است.
آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان: شغل معلمی تبلور آگاهی بخشی است.

به گزارش تجارت امروز؛ آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان امروز چهارشنبه(۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲) در جلسه این شورا با گرامیداشت روز معلم و تبریک به معلمان کشورمان گفت: دیروز سالروز شهادت شهید مطهری(ره) بود که به نام روز معلم انتخاب شده که حقیقتا انتخاب درستی است، چرا که ایشان، شهید راه آگاهی‌بخشی بودند و شغل معلمی هم تبلور آگاهی بخشی است.

وی آثار به جا مانده از استاد شهيد مرتضی مطهری را بسیار ارزشمند دانست و افزود: در اهمیت این آثار همین بس که حضرت امام خمينی(ره) همگان را به حفظ آنها سفارش كرده و فرموده اند: «من به دانشجويان و طبقه روشنفكران متعهد توصيه می‏‌كنم كه كتاب‏های اين استاد عزيز را نگذارند با دسيسه‌های غيراسلامی فراموش شود.»

آیت‌الله جنتی از رسانه‌ و سازمان‌های فرهنگی خواست تا برای آشنایی بیشتر جوانان با آثار استاد شهید مطهری برنامه‌ریزی کنند.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته کار و کارگر این هفته را به همه کارگران و تولیدکنندگان کشور تبریک گفت و اظهار داشت: در هفته کار و کارگر به سر می‌بریم؛ در معارف اسلامی کار و کارگر دارای جایگاهی بسیار والا هستند.

وی تصریح کرد: در اسلام از کار به عنوان عبادت یاد شده و کارگر را شهید زنده برشمرده‌اند که بوسه پیامبر عظیم‌الشان اسلام بر دستان کارگر افتخاری ابدی است که نصیب این قشر باارزش شده و یک فرهنگ‌سازی ماندگار است.

آیت‌الله جنتی تاکید کرد: رشد تولید جز با همه‌گیر شدن فرهنگ تلاش محقق نخواهد شد و حل مشکلات جامعه کارگری و رعایت حقوق آنها یکی از ملزومات این امر مهم است.

وی در خاتمه گفت: اگر در هر جامعه‌ای تلاش به ارزش تبدیل شود و از افراد پرتلاش قدردانی شود و روش‌هایی مانند دلالی نکوهش شود، قطعا آن جامعه مسیر پیشرفت و تعالی را طی خواهد کرد.
انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما