کد خبر: ۵۵۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹

فراخوان تسلا برای خودرو های دارای مشکل ایمنی

شرکت تسلا ۱۱۰۴۶۲۲ خودروی تسلا را که در چین ساخته شده یا به این کشور وارد شده است را از ۲۹ ماه مه به‌خاطر خطراتی که برای امنیت رانندگان ایجاد می‌کند فرامی‌خواند.
فراخوان تسلا برای خودرو های دارای مشکل ایمنی

به گزارش تجارت امروز؛اداره دولتی تنظیم بازار چین اعلام کرد شرکت تسلا بیش‌از ۱.۱ میلیون خودروی برقی خود را که در چین فروخته شده، چه خودرو‌هایی که تولید داخل هستند و چه خودرو‌های وارداتی را به‌خاطر خطراتی که برای امنیت رانندگان ایجاد می‌کند فرامی‌خواند.

این فراخوانی ۱۱۰۴۶۲۲ خودروی تسلا را از ۲۹ ماه مه در بر می‌گیرد و خودرو‌های وارداتی مدل s، x و مدل ۳ و همچنین خودرو‌های ساخت چین مدل s و مدل y را شامل می‌شود.

این اداره در بیانیه خود اعلام کرد احتمال این‌که رانندگان خودرو‌هایی که شامل این فراخوانی می‌شوند به‌اشتباه بیش‌از اندازه پای خود را روی پدال گاز فشار دهند وجود دارد که خطر تصادف را افزایش می‌دهد.

تسلا قصد دارد تنظیماتی به این خودرو‌ها اضافه کند یا امکاناتی برای هشدار به رانندگان جهت پایین آوردن احتمال خطر فراهم کند.

تسلا به‌تازگی قیمت مدل‌های s و y را در چین و آمریکا افزایش داده است. قیمت مدل s درحال‌حاضر ۴۰۲۴۰ دلار در آمریکا و ۲۳۰ یک‌هزار یوان در چین است. مدل y هم ۴۷۲۴۰ دلار در آمریکا و ۲۶۳۹۰۰ یوان در چین قیمت‌گذاری شده‌است.

شرکت تسلا هفته گذشته ساخت یک پالایشگاه لیتیوم را در آمریکا آغاز کرد تا از عرضه کافی مواد اولیه لازم برای ساخت خودرو‌های خود مطمئن شود.

انتهای مطلب/ی.ن

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما