کد خبر: ۵۵۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳

بنز قدیمی با امکاناتی ویژه/ مرسدس بنز F200 + فیلم

۲۷ سال پیش کارخانه بنز، خودرو اف۲۰۰ را به محوی طراحی کرده بود که در آن به جای آینه جانبی، دوربین‌های جانبی کار گذاشته شده بود.

بنز قدیمی با امکاناتی ویژه/ مرسدس بنز F200 + فیلم

به گزارش تجارت امروز؛ اگر فکر می‌کنید سقف زیبای پانوراما متعلق به یک مرسدس بنز مدل امسال یا همین چند سال پیش است سخت در اشتباه هستید! باید بگوییم که این یک مرسدس بنز F۲۰۰ سال ۱۹۹۶ است که سقفش می‌تواند بسته به میل شما روشن یا تیره باشد.

می‌گویند اولین بار در شورولت کروز ۲۰۰۸ از سقف پانوراما در اتومبیل‌ها استفاده شد، اما مثل این که این مرسدس بنز زیبا چیز دیگری به ما می‌گوید…

F۲۰۰ Concept برای اولین بار در موتور شو پاریس ۱۹۹۶ و برای "نمایش قدرت و مهندسی بی‌نظیر مرسدس بنز در طراحی و نوآوری” معرفی شد. به طور کلی سری اتومبیل‌های تحقیقاتی مرسدس بنز با نام F با این منظور ساخته می‌شوند.

اما چه چیزی غیر از سقف پانوراما باعث می‌شود تا این محصول را شگفت‌انگیز خطاب کنیم؟ کافی است تا در‌های این کوپه را باز کنیم و نگاهی به داخل این خودرو بیندازیم. مثل این که در این اتومبیل خبری از فرمان نیست! اگر کمی دقت کنیم هم می‌بینیم که پدال گاز و ترمز هم وجود ندارد! اما وجود یک جوی استیک عجیب توجه ما را جلب می‌کند.

F۲۰۰ Concept برای اولین بار در موتور شو پاریس این جوی استیک قرار است تا نقش فرمان و پدال‌ها را برای ما بازی کند و با این جوی استیک می‌توان از هر دو طرف راست و چپ رانندگی کرد و این کار تنها با زدن یک دکمه و انتقال جوی استیک به یکی از طرفین انجام می‌شود. حتی می‌توان این کار را در هنگام حرکت اتومبیل نیز انجام داد!

اینجاست که باید مرسدس بنز را تحسین کرد…، اما یک لحظه صبر کنید! در‌ها چگونه باز شدند؟! در‌های پروانه‌ای این اتومبیل که با یک کارت مغناطیسی (و نه با کلید) باز می‌شوند به زیبایی هرچه تمام‌تر ورود شما به کابین را خوش‌آمد می‌گویند! از این نوع در‌ها چند سال بعد در اتومبیل افسانه‌ای SLR هم استفاده شد. از طراحی خارجی این مدل در نسل جدید مرسدس بنز کلاس S در آن سال‌ها (سال ۱۹۹۹) الهام گرفته شد.

بنز قدیمی با امکاناتی ویژه/ مرسدس بنز F200 + فیلم

اما باز هم اتفاق دیگری توجه ما را جلب می‌کند. این در‌ها آینه ندارند؟

خیر! این اتومبیل مجهز به دوربین‌هایی هست که نقش آینه‌ها را ایفا می‌کنند. اگر مجدداً به کابین و داشبورد هم توجه کنید ملاحظه می‌کنید که نمایشگری هم برای نمایش تصاویر این دوربین‌ها در داشبورد تعبیه شده است. این اتفاق را در تعدادی محدودی از اتومبیل‌های امروزی می‌بینیم. رینگ‌های زیبای اتومبیل نیز به زیبایی این اتومبیل می‌افزایند.

این زیبای آلمانی دارای ۵۱۰۵ میلی‌متر طول، ۱۹۱۵ میلی‌متر عرض و ارتفاع ۱۳۸۵ میلی‌متری بوده و قلب تپنده آن، یک موتور ۵.۹ لیتری V۱۲ تنفس طبیعی است که قادر است نیرویی معادل ۳۹۴ اسب بخار را تولید کند که این اتومبیل را قادر می‌سازد تا به حداکثر سرعت محدود شده ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت برسد. گیربکس F۲۰۰ نیز یک گیربکس ۵ سرعته اتوماتیک است.

حال که با این اثر هنری شگفت‌انگیز آشنا شدید این مطلب را با این جمله به پایان می‌رسانیم که از این اثر فقط و فقط یک عدد خلق شد.

انتهای مطلب/ی.ن

 

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما