کد خبر: ۵۵۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶

فروش گوشت فاسد در اردبیل

بازرسان از ۲ دبه بزرگ پلاستیکی موجود در یک قصابی در اردبیل که روی آن با پتو پوشیده شده بود، در مجموع ۱۸۰ کیلوگرم آلایش مرغ کشف و ضبط کنند.
فروش گوشت فاسد در اردبیل

به گزارش تجارت امروز؛ علی رحیمی‌آذر افزود: در پی بازدید و نظارت بر نحوه فعالیت واحد‌های اقتصادی در قالب گشت مشترک تعزیرات، از یک واحد قصابی در شهر اردبیل مقدار ۷۲ کیلوگرم گوشت تاریخ مصرف گذشته کشف و ضبط شد.

او اظهار کرد: بازرسان همچنین موفق شدند از ۲ دبه بزرگ پلاستیکی موجود در این قصابی که روی آن با پتو پوشیده شده بود، در مجموع ۱۸۰ کیلوگرم آلایش مرغ کشف و ضبط کنند.

رحیمی آذر بیان کرد: بازرسان در بررسی‌های بیشتر متوجه شدند که این قصابی متخلف آلایش مرغ را با گوشت‌های تاریخ مصرف گذشته و فاسد مخلوط و به صورت چرخ کرده به مردم عرضه می‌کرد.

او با بیان اینکه آلایش مرغ و گوشت تاریخ مصرف گذشته کشف شده در این قصابی معدوم شد، اضافه کرد: پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و برای رسیدگی به شعبه دوم بدوی شهر اردبیل ارجاع شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل ادامه داد: این پرونده به قید فوریت مورد رسیدگی و با توجه به محتویات پرونده و انجام تحقیقات لازم توسط شعبه و اخذ آخرین دفاع، اتهام انتسابی محرز و قصابی متخلف علاوه بر محکومیت به پرداخت ۲ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت، با نصب پارچه به مدت ۱۰ روز پلمب شد.

رحیمی‌آذر به مردم توصیه کرد، علاوه بر توجه به مهر آبی رنگ بازرسی بهداشتی دامپزشکی، از خرید گوشت چرخ کرده‌ای که در حضور مشتری چرخ نشده باشد، خودداری و در صورت ضرورت گوشت‌های چرخ کرده که طبق ضوابط بهداشتی دامپزشکی تهیه و بسته‌بندی شده را خریداری کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت، سامانه تلفن گویای ۱۳۵ و سایت tazirat ۱۳۵ اطلاع دهند.

انتهای مطلب/ی.ن

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما