کد خبر: ۵۵۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۱

بیت کوین بی حال به دنبال جرقه تابستانی است

سرمایه گذاران بیت کوین در دوران پر تنشی به سر می برند. آنها این روزها باید تماشا کرنند، صبر کنند و تلاش کنند اولین حرکت را انجام ندهند.

بیت کوین بی حال به دنبال جرقه تابستانی است

به گزارش نجارت امروز؛ شاخص نوسانات بیت کوین نزدیک به 64 است که بسیار پایین تر از قله 116.5 در سال 2023 است که در ژانویه ثبت شد.

داده های The Block نشان می دهد که مجموع معاملات روزانه ارزهای دیجیتال که به طور میانگین بالای 20 میلیارد دلار در سال است در دو هفته گذشته در حدود 10.6 تا 12 میلیارد دلار کاهش یافته است.

نوئل آچسون، اقتصاددانی که به مدت هفت سال بخش کریپتو را ردیابی کرده است در مصاحبه ای که با رویترز انجام داده گفت: این داده ها نشان دهنده بی میلی سرمایه گذاران و معامله گران برای گرفتن موقعیت در هر نقطه یا مشتقات است.

این را متیو ولر، رئیس تحقیقات جهانی گروه خدمات مالی StoneX نیز در مصاحبه دیگری با یکی از خبرگزاری های ایالات متحده تکرار کرد. او گفت: «با نگاهی به نمودار بیت کوین، معامله گران منتظر یک فاصله قطعی از سطح 27000 دلار هستند که به صورت مغناطیسی قیمت ها را به طور مداوم به عقب کشیده است.

بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان همچنان بهترین دارایی سال 2023 است، با حدود 62 درصد سود. با این حال، از اوج 31,035 دلار در آوریل، تقریبا 14 درصد کاهش یافته است و معامله گران در حال عصبی شدن در خصوص شرایط بازار هستند که می تواند باعث تنش زیادی در ارزش های این ارز دیجیتال شود.

بیت کوین بی حال به دنبال جرقه تابستانی است

معامله گران بیت کوین مشغول نوسان گیری شدند؟

بر اساس گزارش The Block، نوسانات ضمنی 7 روزه و 30 روزه بیت کوین و انتظار معامله گران از تلاطم قیمت در آینده پس از رسیدن به اوج 76 و 67 درصدی در ماه مارس به پایین ترین سطح ژانویه تا زیر 40 درصد رسیده است.

اگر نوسانات ضمنی به سطوح پایین‌تر سقوط کند، نمی‌تواند خیلی کمتر شود. نوسانات معاملات، خرید گزینه ها در غیاب حرکت قیمت، این چیزی است که مردم ممکن است در این بازار انجام دهند.

به گفته تحلیلگران Bitfinex، موقعیت‌یابی بازار نشان می‌دهد که حداکثر سطح درد برای انقضای گزینه ژوئن 2023 برای بیت‌کوین در حدود 24000 دلار است که می‌تواند به عنوان سطح حمایت یا مقاومت عمل کند.

آنها گفتند: معامله گران باید برای تلاطم احتمالی بازار و نوسانات کوتاه مدت قیمت در نیمه دوم ماه آماده باشند.

در درازمدت اما در سال 2024، آنها انتظار دارند که بیت کوین نصف شود، یک تعدیل فنی که نرخ ایجاد سکه های جدید را کاهش می دهد و انتخابات ایالات متحده باعث افزایش نوسانات می شود.

گاوها پنهان می شوند

نرخ های تامین مالی که هزینه نگهداری بیت کوین از طریق معاملات آتی را اندازه گیری می کند کمتر شده است که نشان می دهد سرمایه گذاران تمایل کمتری به پرداخت طولانی مدت دارند. آخرین معاملات آن در 0.0098٪ بود، بسیار کمتر از 0.0302٪ مشاهده شده در ماه مارس.

توماس کرالو، مدیر صندوق سرمایه گذاری رمزارز در Kralow Capital می گوید: «بازار صعودی آسان است، وقتی همه چیز رو به افزایش است. اما در بازارهایی مانند این است که مردم پول خود را از دست می دهند - به دلیل باورهای نادرست که ما بالاخره در حال تغییر مسیر هستیم، که پیش بینی آن فوق العاده سخت است.

وی افزود: در حال حاضر با کاهش نوسانات، ما چند معامله داریم که در صورت کاهش قیمت بیت کوین به 20000 دلار، می توانیم آنها را پوشش دهیم.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما