کد خبر: ۵۵۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۴

محور گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه ایران و سوئد چه بود؟

وزرای امور خارجه ایران و سوئد در خصوص آخرین وضعیت مناسبات دو جانبه، تحولات منطقه و موضوعات مورد علاقه به صورت تلفنی گفتگو کردند.

به گزارش تجارت امروز؛ در تماس تلفنی توبیاس بیلستروم وزیر امور خارجه سوئد با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، در خصوص آخرین وضعیت مناسبات دو جانبه، تحولات منطقه و موضوعات مورد علاقه گفتگو گردید.

در این تماس، طرفین بر ضرورت گسترش بیش از پیش مناسبات دو کشور تاکید کردند.

همچنین در خصوص همکاری‌های کنسولی بحث و تبادل نظر گردید.

روابط ایران و سوئد در طول تاریخ به دور از هرگونه تلاطم و در مجموع، دوستانه بوده است. این دو کشور در دو قاره واقع شده، ولی با وجود این فاصله جغرافیایی، همیشه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خوبی با یکدیگر داشته‌اند. در حوزه دیپلماسی، کشور‌های ایران و سوئد همواره با همکاری در سطح بین‌المللی مانند سازمان ملل، کنفرانس‌های بین المللی و شورا‌های مختلف همکاری می‌کرده‌اند.

همچنین، دو کشور در حوزه‌های علمی، فرهنگی و هنری نیز تعاملات خوبی با یکدیگر داشته‌اند. با وجود تحریم‌های اقتصادی برای ایران، تجارت بین دو کشور همچنان ادامه دارد. سوئد به عنوان یکی از کشور‌های پیشرو در فناوری و صنعت، همواره تلاش می‌کند تا روابط تجاری خود با ایران را تقویت کند. به طور کلی، روابط دوستانه بین ایران و سوئد نشان می‌دهد که فاصله جغرافیایی بین کشور‌ها نمی‌تواند از گسترش همکاری‌های میان‌المللی جلوگیری کند.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما