کد خبر: ۵۵۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۱

ایران خواستار آزادی فوری حمید نوری است

سفیر کشورمان در استکهلم در توییتی نوشت: چنانچه ملاحظات سیاسی⁩ در کار نباشد باید روند دادرسی به دلیل نقض قوانین متوقف و ‌حمید نوری⁩ فورا آزاد شود.

ایران خواستار آزادی فوری حمید نوری است

به گزارش تجارت امروز؛ احمد معصومی فر روز پنجشنبه در توییتی نوشت:

پس از افشای احتمال تلاش پلیس برای انجام بازجویی های محرمانه از حمید نوری که مقامات قضایی از آن بی اطلاع بودند و همچنین شواهد محکمی مبنی بر فریب وی برای انتقال وی به سوئد، روند پرونده تغییر کرد. و اگر ملاحظات سیاسی وجود نداشت، باید می شد. به دلیل نقض قوانین باید رسیدگی متوقف شود و حمید نوری فورا آزاد شود.

شایان ذکر است، توبیاس بیلستروم وزیر امور خارجه سوئد شامگاه چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان آخرین وضعیت روابط دوجانبه، تحولات منطقه و موضوعات مورد علاقه وی را بررسی کرد.
در این گفتگو طرفین بر گسترش بیشتر روابط دو کشور تاکید کردند. آنها همچنین در مورد همکاری کنسولی گفتگو کردند.

بازداشت حمید نوری، بازرگان ایرانی در سوئد به خاطر اعدام‌های سال ۶۷ به چالش کشیده است.این بازداشت باعث شده تا بین ایران و سوئد روابط بدتر شود و ایران به دلیل این اقدام، اعتراضاتی را علیه سوئد بیان کند.
حمید نوری بازرگان ایرانی است که برای دیدن یکی از دوستانش به سوئد سفر کرده بود.او هم اکنون در سلول انفرادی است و در حدود ۳ سال است که از حقوق اولیه خود محروم شده است.

انتهای مطلب

 

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما