کد خبر: ۵۵۶۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۰

دیدار امیرعبداللهیان با همتای اماراتی

وزیر امور خارجه کشورمان با شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات دیدار کرد.
دیدار امیرعبداللهیان با همتای اماراتی

به گزارش تجارت امروز؛ در دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه امارات، موضوعات اولویت دار دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، پارلمانی، فرهنگی، علمی و کنسولی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این دیدار امیر عبدالخیان وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روند رو به رشد روابط دو کشور ابراز امیدواری کرد که بر اساس تصمیم و اراده سیاسی رهبران دو کشور، همکاری‌ها را تقویت کنیم. در زمینه‌های مختلف روابط دوجانبه و منطقه ای.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای گسترش روابط با امارات قائل نیست و در این راستا خواستار تشکیل کمیسیون مشترک بین دو کشور شد.
همچنین مسائل مربوط به جامعه بزرگ ایرانیان مقیم امارات و برخی از مسائل و مشکلات کنسولی، خدماتی و آموزشی آنان از سوی وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست مطرح و جزئیات و راه‌های حل آن‌ها با یکدیگر مورد بررسی قرار گرفت.

شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات با ابراز خرسندی از این دیدار، بر آمادگی وزارت امور خارجه کشورش برای کمک به پیشبرد روابط دوجانبه و تحقق نیات خیر سران دو کشور تاکید کرد. در این نشست ایده تشکیل کمیسیون‌های مشترک تخصصی برای تهیه اسناد لازم برای امضای در چارچوب دیدار سران دو کشور و کمک به پیشبرد روابط دوجانبه به ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری مطرح شد.. به طور مشترک برجسته شده است.
قرار شد تیم‌های مشترک دو کشور متون اسناد اولویت دار در زمینه همکاری‌های اقتصادی و تجاری را تدوین و نهایی کرده و برای امضا در دستور کار نشست سران دو کشور آماده کنند.

روابط دوستانه ایران و امارات متعلق به چندین دهه است که به عنوان یکی از پایه‌های فراگیر سیاست خارجی دو کشور شناخته می‌شود. این روابط در بسیاری از زمینه ها، از جمله تجارت، اقتصاد، فرهنگ، ورزش و همکاری‌های امنیتی و سیاسی قوی هستند. هر دو کشور متعهد به توسعه روابط دوستانه هستند و همیشه در جهت افزایش همکاری‌های دوجانبه تلاش می‌کنند.

ایران و امارات همچنین در مواردی مانند مبارزه با تروریسم، صلح و ثبات منطقه ای، حفظ امنیت در خلیج فارس و توسعه سازندگی نیز همکاری می‌کنند. اما در برخی موارد، روابط دو کشور نیز به تنش و سردی میان دو کشور منجر شده است، به خصوص در موضوعاتی مانند سیاست‌های خارجی و بین المللی، نفت و جزایر سنگال. با این حال، تلاش‌های مشترک دو کشور معمولا به زودی به رفع این تنش‌ها منجر می‌شود و روابط دوستانه دو کشور با ادامه تلاش‌های دو جانبه بهبود پیدا خواهد کرد.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما