کد خبر: ۵۵۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۶

رشد 27 هزار واحدی شاخص بورس

بازار بور سبز پوش شد و با رشدی ۲۷ هزار واحدی به ارتفاع ۲میلیون و ۱۹۰ هزار واحد رسید.
رشد 27 هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش تجارت امروز؛ شاخص کل بورس در روز 4 تیر ماه 1402، 27 هزار واحد رشد کرد.

بازار سهام دومین روز کاری هفته را به‌خلاف روزهای گذشته، با برتری تقاضا آغاز کرد و در نهایت به‌دلیل اخبار گروه پالایشی، و با فشار تقاضا در این گروه توانست صعودی به پایان برساند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 27هزارواحدی به ارتفاع 2 میلیون و 189 هزار واحد رسید، همچنین شاخص کل هم‌وزن با رشدی 7200واحدی، به ارتفاع 750هزار واحدی رسید.

گفتنی است سه نماد «کگل»، «شپنا» و «کچاد» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «وسپهر» و «شاوان» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند.

همچنین سه نماد «شهر»، «وبملت» و «شپنا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «عالیس»، «زفجر» و «فرود» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 31 خرداد ماه 1402، مبلغ 7 هزار و 700 میلیارد تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 160 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز 270 نماد در محدوده مثبت و 144 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 201 نماد در محدوده مثبت و 111 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما