کد خبر: ۵۵۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰

پرداخت وام با سهام عدالت

در برخی بانک ها امکاناتی به وجود آمده است که شما می توانید از طریق گرو گذاری سهام عدالت خود وام های کوچک بگیرید.

به گزارش تجارت امروز؛ محمد باغستانی درباره همکاری بانک‌ها با سامانه ستاره برای سهم بندی سهام و پرداخت با این وثیقه گفت: در حال حاضر بانک‌های زیادی برای استفاده از این سامانه در حال مذاکره هستند و برخی بانک‌ها نیز از این مصوبه استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه حتی بانک‌های خصوصی نیز در حال مذاکره برای استفاده از سامانه ستاره و بهره مندی از این تسهیلات هستند، گفت: برخی بانک‌ها در حال پیاده سازی این سرویس در سامانه‌های خود هستند. اما اینکه این فرصت از نظر تجاری چقدر ارزشمند و جذاب است و بانک‌ها چگونه باید این خدمات را اجرا کنند به سیاست خود بانک مربوطه بستگی دارد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: در حال حاضر تعداد قابل توجهی از مشتریان حقیقی و حقوقی و البته به ویژه حقوقی مایل به استفاده از این خدمت هستند و این می‌تواند ابزار مناسبی برای بانک‌ها محسوب شود.

وی در پاسخ به این سوال که برای وثیقه گذاری سهام، ارزش این سهام چقدر باید باشد و آستانه ارزش چقدر است، تاکید کرد: در سیستم اعتبارسنجی آستانه‌ای برای ارزش سهام وجود ندارد، اما حداقل ارزش آن است. بر اساس استراتژی بانک‌ها تعیین می‌شود بر این اساس می‌توان برای تعداد معینی از تسهیلات، میزان سهام را به عنوان وثیقه در نظر گرفت، قاعدتاً برای هر ۳۰ بانک، تعداد آن‌ها متفاوت خواهد بود و هر بانک یک مورد خاص را در نظر می‌گیرد. تعداد ارزش سهام برای هر وام و افراد می‌توانند از سهام خود استفاده کنند. برای یک وام کوچک اقدام کنند. مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره امکان استفاده از تاییدیه سهام عدالت هرچند ارزش چندانی ندارد، گفت: از حقوق صاحبان سهام به عنوان تاییدیه استفاده می‌شود و در حال حاضر مردم با تایید حقوق صاحبان سهام از بانک‌ها وام می‌گیرند. دو بانک ملی و تجارت با تصویب سهام عدالت وجوه را تامین می‌کنند که البته از منظر سیاست اقتصادی که وزارت اقتصاد تعیین می‌کند، وام‌ها با تاییدیه سهام عدالت از این دو بانک به صاحبان این سهام داده می‌شود.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما