کد خبر: ۵۵۶۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰

پایان تیر آخرین مهلت رفع تعهدات ارزی ۱۴۰۱ اعلام شد

سازمان توسعه تجارت ایران در اطلاعیه‌ای پایان تیرماه را آخرین مهلت رفع تعهدات ارزی سال ۱۴۰۱ اعلام کرد.

به گزارش تجارت امروز؛ سازمان توسعه تجارت ایران در اطلاعیه ای اواخر تیرماه آخرین مهلت تسویه تعهدات ارزی را سال 1401 اعلام کرد.

در این پیام آمده است:

به اطلاع تجار گرامی می رساند با توجه به سررسید کلیه تعهدات ارزی ناشی از صادرات سال 1401 در پایان تیرماه جاری، مهلت قانونی ایفای تعهدات ارزی ناشی از صادرات به پایان می رسد و معافیت مالیاتی صادرکنندگان سال مذکور تا پایان ژوئیه 1402 است.

تعهدات ارزی ناشی از صادرات به مجموعه‌ای از تعهدات ارزی اطلاق می‌شود که در زمینه فروش کالا و خدمات به خارج از کشور برای نرخ ارزی خاص انجام شده است. با این حال، این تعهدات در بسیاری از موارد به دلیل عدم رعایت شرایط قرارداد یا تحریم‌های بین‌المللی به‌وجود می‌آیند.

تعهدات ارزی ناشی از صادرات شامل مواردی همچون پرداخت قیمت فروش کالا یا خدمات در نرخ ارز تعیین شده در قرارداد، ارائه مستندات لازم برای صادرات و پرداخت مالیات‌های مربوط به فروش کالا و خدمات به خارج از کشور است.

انجام این تعهدات برای صادرکنندگان از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا این تعهدات نقش مهمی در افزایش صادرات و جذب ارز خارجی دارند. همچنین، رعایت شرایط تعهدات ارزی ناشی از صادرات می‌تواند باعث افزایش اعتماد صادرکنندگان به بازار خارجی و بهبود روابط تجاری بین کشور‌ها شود.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما