کد خبر: ۵۵۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۸

سوئیس به تحریم کنندگان روسیه پیوست!

دولت سوئیس در راستای آخرین اقدامات اتحادیه اروپا علیه روسیه، از گسترش تحریم‌های خود علیه این کشور خبر داد.
به گزارش تجارت امروز؛ در راستای آخرین اقدامات اتحادیه اروپا علیه روسیه، دولت سوئیس از تمدید تحریم های خود علیه این کشور خبر داد.
بر اساس بیانیه ای که روز چهارشنبه توسط دبیرخانه امور اقتصادی سوئیس (SECO) منتشر شد، محدودیت های جدید مالی و مسافرتی این کشور افراد، شرکت ها و سازمان هایی را هدف قرار می دهد که "از اخراج غیرقانونی کودکان اوکراینی به روسیه حمایت می کنند."
در اوایل سال جاری، غرب روسیه را به «اخراج و انتقال غیرقانونی» کودکان از اوکراین متهم کرد.

مخالفت آلمان با طرح اتحادیه اروپا برای استفاده از دارایی های مسدود شده روسیه

آلمان با استفاده اروپا از دارایی های مسدود شده روسیه در بانک های این کشور مخالفت کرد.

اتحادیه اروپا یازدهمین بسته تحریم ها علیه روسیه را تصویب کرد.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از سیاست انتقال کودکان زیر سن قانونی از مناطق جنگی دفاع کرده و اتهامات غیرقانونی بودن این عمل را رد کرده است.
به گفته ماریا لووا-بلووا، کمیسر حقوق کودکان روسیه، این کودکان بنا به درخواست خانواده هایشان به کمپ ها و استراحتگاه های تابستانی در روسیه فرستاده شدند.
محدودیت های جدید سوئیس همچنین اعضای نیروهای مسلح روسیه، اعضای برجسته رسانه های دولتی این کشور و اعضای شرکت نظامی خصوصی واگنر را هدف قرار خواهد داد.این تحریم ها شامل مسدود کردن دارایی ها و ممنوعیت سفر به سوئیس و ترانزیت از طریق آن است.
این اقدام برن پس از یازدهمین دور تحریم‌های ضد روسیه توسط اتحادیه اروپا اعلام شد که در 23 ژوئن اعلام شد، زیرا این اتحادیه 27 کشوری اقدامات تنبیهی موجود را تقویت کرده و اقدامات جدیدی را برای پایان دادن به دور زدن تحریم‌ها ارائه کرده است.
سوئیس که خود را کشوری بی‌طرف در سیاست خارجی می‌داند و عضو اتحادیه اروپا نیست، ابتدا تمامی تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه شهروندان و شرکت‌های روسی از جمله توقیف دارایی‌ها را در سال 2022 تصویب کرد.
در آن زمان، دولت سوئیس این اقدامات را با بیان اینکه بی طرفی سوئیس همچنان پابرجاست، توجیه کرد و وضعیت کنونی را "وضعیت اضطراری" خواند و تاکید کرد که "البته ما پایبند ارزش های غربی هستیم."
انتهای مطلب
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما