کد خبر: ۵۵۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰

طبری الان کجاست؟ / اکبر طبری بدون مرخصی آزاد است!

رئیس سازمان زندانها: طبری در مرخصی نیست، آزاد شده

به گزارش تجارت امروز؛ رئیس سازمان زندان‌ها درباره پرونده اکبر طبری، مدیر کل اسبق امور مالی و معاون اجرایی سابق قوه قضاییه گفت: آقای طبری از مرخصی طویل المدت بهره‌مند نشده است. اگر وی در زندان نیست به دلیل تصمیم مرجع قضایی است نه به لحاظ اعطای مرخصی.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: آقایان هاشمی و طبری و نجفی در چارچوب موازین قانونی از زندان آزاد شده‌اند و هیچ کدام الان به واسطه مرخصی طویل المدت خارج از زندان نیستند. غلامعلی محمدی با حضور در برنامه صف اول درباره پرونده اکبر طبری، مدیر کل اسبق امور مالی و معاون اجرایی سابق قوه قضاییه گفت: آقای طبری از مرخصی طویل المدت بهره‌مند نشده است.

اگر وی در زندان نیست به دلیل تصمیم مرجع قضایی است نه به لحاظ اعطای مرخصی. ممکن است کسی درخواست اعمال ماده ۴۷۷ کند و در فرآیند رسیدگی به این ماده به‌طور موقت اجرای حکم متوقف شود، وی از زندان آزاد می‌شود و دوباره پرونده‌اش رسیدگی می‌شود؛ اگر در فرآیند رسیدگی کاشف بعمل آمد که باید در زندان باشد، یا رای صادر می‌شود یا به مجازات او تخفیف داده می‌شود و ممکن است به زندان هم برگردد. وی افزود: آقای مهدی هاشمی نیز آزاد شده است و این براساس تصمیم مرجع قضایی بوده و ارفاق نیست.

محمدی ادامه داد: این افراد بواسطه تصمیم مرجع قضایی و براساس اصول و موازین قضایی از زندان آزاد شده‌اند و هیچ کدام از این دو نفر در مرخصی به‌سر نمی‌برند. وی درباره پرونده محمدعلی نجفی نیز گفت: آقای نجفی هم نه از مرخصی بهره‌مند است و نه در زندان به سر می‌برد؛ او براساس تصمیم مرجع قضایی آزاد شده است. فکر می‌کنم وی رضایت شاکی خصوصی را گرفت و زمانی که محکوم رضایت شاکی خصوصی را دریافت کند، می‌تواند به موجب قانون از ارفاقات قانونی بهره‌مند شود و اگر فرضا پنج سال حبس دارد به لحاظ برخورداری از جلب رضایت شاکی آزاد می‌شود. آقای نجفی بر اساس تسهیلاتی که قانونگذار در حقوق کیفری پیش‌بینی کرده آزاد شده است.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما