کد خبر: ۵۵۸۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰

جذابترین راهکارها برای داشتن دکوری جذاب و ساده در خانه با الهام از طبیعت

بیشتر ما بسیاری از تابلوها، حلقه‌های گل و گیاه و بسیاری دیگر از لوازم جانبی (تزیینی و دکوری) را که به‌وسیله پوست درختان یا برگ‌های آنها ساخته شده‌اند، دیده‌ایم.

به گزارش تجارت امروز؛ این هنر که در جامعه ما طرفداران زیادی دارد یکی از زیر مجموعه‌های هنر و صنایع دستی به شمار می‌رود. در این مقاله سعی داریم تعدادی از محصولات این هنر ساده را به شما معرفی کنیم که با کمک ابزار دستی و برگ درختان و گیاهان می‌توانید در خانه بسازید.

اولین قدم در ایجاد صنایع دستی اعتماد به نفس، صبر، صبر و دقت است. پس اگر یک بار این کار را انجام دادید و به نتیجه مطلوب نرسیدید، ناامید نشوید و دوباره تلاش کنید. مطمئن باشید که شما هم می‌توانید یک هنرمند خوب و خلاق باشید.

درست کردن حلقه روی در

با کم‌ترین ‌هزینه خاص‌ترین دکور را برای خانه طراحی کنید

برای درست کردن تاج گل ورودی خانه ابتدا می‌توانید یک کیت حاوی حدود ۴۰ شاخه نازک و خشک چنار پیدا کنید و آن‌ها را به مدت ۲۴ ساعت در آب خیس کنید تا نرم شوند سپس با نخ نایلونی آن‌ها را به هم بپیچید و مانند یک دایره به نظر برسد. بعد از آن نوبت به برگ‌های خشک یا زرد شده‌ای می‌رسد که به دلخواه خود جمع آوری کرده اید. آن‌ها را روی حلقه بچسبانید و حلقه شما آماده است.

برای آویزان کردن آن از در، می‌توانید یک آویز روبانی یا حلقه فلزی را به حلقه‌ای که ساخته اید وصل کنید. هنگام چسباندن برگ‌ها به شاخه‌های مرده مراقب باشید تا محل اتصال ساقه برگ و شاخه نمایان نشود و برگ‌ها روی هم قرار گیرند تا حلقه برگ شما طبیعی‌تر به نظر برسد.

گلدان های زیبا با الهام از طبیعت

با کم‌ترین ‌هزینه خاص‌ترین دکور را برای خانه طراحی کنید

این گلدان‌ها این ویژگی را دارند که در طول سال نیازی به آبیاری و مراقبت خاصی ندارند. تعجب نکنید، گلدان‌ها جادویی نیستند، فقط چند برگ خشک شده با رنگ‌ها و شاخه‌های مختلف و میوه‌های پاییزی و زمستانی را در یک گلدان شیشه‌ای قرار دهید. تنوع رنگ داخل خانه محیط خانه را سرزنده می‌کند و مراقبت از گل‌های گلدان از شما وقت نمی‌گیرد.

بهتر از این، شما با استفاده از عناصر طبیعی، نه ابزار و برگ‌های مصنوعی، یک شی و حجم تزیینی و تزیینی ایجاد کرده اید. این حس نزدیکی به طبیعت را در خانه شما به ارمغان می‌آورد.

تابلو طبیعت

با کم‌ترین ‌هزینه خاص‌ترین دکور را برای خانه طراحی کنید

بیشتر شما با هنر کنده کاری و تراشکاری آشنا هستید. ساخت پانل‌ها از قطعات چوب با ابزار‌های متعدد و ظرافت پیچیده منجر به خلق هنر دست ساز می‌شود. آیا می‌توانید با ابزار‌های دستی خود یک تصویر طبیعی در خانه ایجاد کنید؟ پاسخ مثبت است، کافی است کمی حوصله و ذوق را در جمع آوری برگ‌های خشک درختان و میوه‌های خشک و شاخه‌های آن به خرج دهید تا یک سفره طبیعی زیبا در خانه خود داشته باشید.

با استفاده از مقوای ساده و مقداری پارچه می‌توانید یک قاب در خانه خود بسازید و سپس برگ‌ها و شاخه‌های جمع آوری شده خود را با دقت روی تخته بچسبانید تا یک اثر هنری در خانه خود داشته باشید.

شمعدان طبیعی

با کم‌ترین ‌هزینه خاص‌ترین دکور را برای خانه طراحی کنید

 فقط از کمی از استعدادو سلیقه خود استفاده کنید. شیشه‌های مربا که در خانه شما بلااستفاده مانده اند، کمی کنف و چسب جواب مشکلات شماست. به راحتی می‌توانید دیواره شیشه مربا را با چسب برگ‌های خشک بپوشانید تا داخل آن دیده نشود. بهتر است از برگ‌های قرمز و زرد استفاده کنید تا نوری که از شیشه بیرون می‌آید جذابیت بیشتری داشته باشد سپس یک پاپیون زیبا دور لیوان را با کنف ببندید یا آن را آویز سقفی کنید.

حالا یک شمع استوانه‌ای شکل را در شیشه مربا بگذارید و آن را روشن کنید و از نور زرد و قرمز آن لذت ببرید. این شمع بهترین راه برای روشن کردن میز شام رمانتیک شما خواهد بود.

لوستر را به طبیعت نزدیک کنید!

با کم‌ترین ‌هزینه خاص‌ترین دکور را برای خانه طراحی کنید

 این کار بسیار ساده‌ای است، فقط کافی است شاخه‌ای از زرشک وحشی را با میوه‌های آن پیدا کنید و چند برگ خشک را جمع آوری کنید و به شاخه‌های لوستر‌های فانتزی که معمولا در اتاق خواب یا آشپزخانه پیدا می‌شوند با کمک چسب حرارتی یا چسب حرارتی وصل کنید. کنف .. توجه داشته باشید که هرگز این کار را با لوستر‌های پذیرایی که از نوع کلاسیک است انجام ندهید، زیرا با این کار در فضای پذیرایی منزل خود عدم تقارن ایجاد می‌کنید. نتیجه کار شما بسیار شگفت انگیز است، گویی درختی زنده در آشپزخانه یا اتاق خواب خود دارید که تازه میوه داده است.

لوازمی برای پذیرایی

با کم‌ترین ‌هزینه خاص‌ترین دکور را برای خانه طراحی کنید

آیا از انواع مجسمه‌های قدیمی، شمعدان ها، ظروف کریستالی و چینی در اتاق نشیمن خود خسته شده اید؟ آیا به دنبال چیز خاص تری هستید که شاید هیچ کس دیگری در خانه خود نداشته باشد؟ نگران نباشید، ما یک پیشنهاد برای شما داریم. یک حلقه پلاستیکی کوچک بردارید، تعداد نسبتا زیادی برگ بلند و دراز ترجیحا سبز رنگ جمع کنید و با کمی چسب حرارتی برگ‌های روی حلقه را بچسبانید و روی چوب لباسی فلزی در گوشه اتاق نشیمن قرار دهید.

مطمئن باشید این قطعه دست ساز یکی از خاص‌ترین تزییناتی است که مورد توجه همه مهمانان شما قرار خواهد گرفت.

شومینه جذاب برای خانه شما

با کم‌ترین ‌هزینه خاص‌ترین دکور را برای خانه طراحی کنید

اکثراً در فصل سرما که بخاری روشن است، همه ما ترجیح می‌دهیم قاب عکس هایمان را روی لبه پنجره بالای شومینه قرار ندهیم تا در اثر گرما آسیب نبیند. ما یک راه حل ساده برای پر کردن این خلاء داریم. کمی میوه کاج، چند شاخه درخت کرکدار، چند انبه زرد (ترجیحاً خشک و رنگ شده) و مقدار زیادی برگ سبز یا برگ‌های خشک قرمز، زرد و نارنجی. فکر می‌کنم می‌دانید چه کاری باید انجام دهید، فقط مراقب باشید که برگ‌ها را در لبه پایینی اجاق گاز خیلی نزدیک به حرارت قرار ندهید، جایی که ممکن است آتش ایجاد شود.

درخت نورافشان

با کم‌ترین ‌هزینه خاص‌ترین دکور را برای خانه طراحی کنید

این احتمالاً تنها پیشنهادی است که به کمی زمان و دقت بیشتری نیاز دارد، برای ساخت آن به یک سیم برق، چند عدد LED، یک باتری یا یک ترانسفورماتور نیاز دارید و در آخر به چسب نواری رنگی (قهوه ای) نیاز دارید. چند برگ درخت کوچک جمع کنید، سپس LED‌ها را به پشت برگ‌ها بچسبانید، سپس سیم‌ها را به دو پایانه LED‌ها به صورت سری وصل کنید؛ بنابراین اکنون شما دو نوار سیم در هر ورق دارید که به LED پشت ورق متصل است. هر دو سیم را به عنوان شاخه‌های درخت در نظر بگیرید و آن‌ها را با نوار قهوه‌ای بپوشانید، اکنون شاخه‌های درختان زیادی با برگ دارید.

برای درست کردن تنه درخت کافی است سیم‌های جدا شده از شاخه‌ها را تا حد امکان جمع کرده و دوباره با نوار قهوه‌ای بپوشانید. حالا شما یک درخت با تنه و برگ دارید. دو سیم آخر را به یک آداپتور وصل کنید و آن را به پریز برق وصل کنید، درخت روشن آماده است. از آنجایی که درخت شما برای ایستادن روی میز نیاز به پایه دارد، از یک ورق مقوا یا فلز استفاده کنید. برای انجام این کار حتما با یک متخصص در زمینه سیستم‌های الکتریکی و سیستم‌های مداری مشورت کنید. هیچ یک

گلدان تزئینی روی میز ناهارخوری

با کم‌ترین ‌هزینه خاص‌ترین دکور را برای خانه طراحی کنید

وقتی از میز ناهارخوری استفاده نمی‌کنید، ترجیح می‌دهید همیشه خالی باشد. ما یک پیشنهاد کاملا انحصاری برای او داریم. بلوط‌های قهوه ای، برگ‌های زرد سوزنی مانند و شاخه‌ای نازک از درخت مو تمام چیزی است که نیاز دارید. همه آن‌ها را در چندین ظرف شیشه‌ای پایه دار و بدون پایه قرار دهید و با هماهنگی و ترتیب خاصی روی میز ناهارخوری خود بچینید.

حالا کمی به عقب برگردید و اجازه دهید نور طبیعی پنجره آن‌ها را روشن کند، ترکیب رنگ‌های قرمز، زرد و قهوه‌ای شکل خاصی به این مجموعه دکوراتیو می‌دهد.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما