کد خبر: ۵۵۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۱

از استانداردهای سطح اول والیبال جهان فاصله گرفتیم

کارشناس والیبال ایران گفت: فکر می‌کنم تیم ملی از والیبال مدرن فاصله گرفته و باید این ضعفش را برطرف کند.

به گزارش تجارت امروز؛ جهانگیر سید عباسی درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ پیش از آغاز هفته سوم این مسابقات اظهار داشت: متاسفانه لیگ ملت‌های امسال انجام شد. خوب شروع نشد برای ایران خوب پیش نرفت. امیدوارم در هفته سوم شرایط تغییر کند و ورق برگردد. ملی پوشان ایران تاکنون تنها ۲ پیروزی کسب کرده اند و به گفته کادر فنی این نتایج راضی کننده نیست. فکر می‌کنم روندی که تیم ملی در پیش گرفته نگران‌کننده است و باید به فکر استفاده از تمام ظرفیت‌های خود برای مسابقات مهمی مانند انتخابی المپیک باشیم.

وی ادامه داد: باید بپذیریم که والیبال ژاپن از ما دور است، اما این فاصله از نظر استعداد‌ها و افراد نیست بلکه از نظر سیستم بازی است. شرایط در تیم ملی به گونه‌ای شده که حتی به تیم‌های درجه دو اروپایی هم شکست می‌خوریم. در حال حاضر اگر قرار است کادر فنی تقویت شود معطلی نباشد و مسئولان دست به کار شوند. همچنین کادر فنی باید در مسابقات پیش رو از امثال میلاد عبادی پور و محمدجواد معنوی نژاد استفاده کند.

کارشناس والیبال ایران در خصوص دیدار‌های ایران در هفته سوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ خاطرنشان کرد: با نزدیک شدن به پایان مسابقات کار برای ما سخت می‌شود، زیرا حریفان با بازیکنان اصلی خود پا به میدان خواهند گذاشت. به نظر من اگر بازیکنان بتوانند توانایی همیشگی خود را نشان دهند می‌توانیم در هفته سوم ۲ برد کسب کنیم. اگرچه پیش‌بینی مسابقات سخت است، اما فکر می‌کنم اگر همه چیز خوب پیش برود، تیم ملی ۲ برد خواهد گرفت و امیدوارم بتوانند به روال گذشته خود بازگردند.

سید عباسی به مناسبت عدم صدور روادید از سوی آمریکا برای اعضای تیم ملی والیبال کشورمان، تصریح کرد: اقدام آمریکایی‌ها اصلا زیبا و شیک نبود. به همان اندازه که دولت‌ها با یکدیگر اختلاف نظر دارند، این موضوع سیاست است و نباید آن را با ورزش مخلوط کرد. روح ورزش شکننده‌تر و ظریف‌تر از آن است که بخواهند چنین کار‌هایی انجام دهند. آرزو می‌کنم همه ملی پوشان با قدرت واقعی خود روادید بگیرند تا به مصاف حریف بروند. در حال حاضر راه دیگری وجود ندارد و باید از جنبه مثبت قضیه به آن نگاه کرد. اکنون کادر فنی می‌تواند از بازیکنان جوان تری استفاده کند و این فضا فراهم شده تا جوانان بتوانند خود را بیشتر نشان دهند و اعتماد مردم، متخصصان و مربیان تیم ملی را جلب کنند.

وی در مورد اینکه تیم ملی ضعف پاس دارد، گفت: من این را قبول ندارم. به نظر من مهاجمان خوبی در تیم ملی هستند و نباید آن‌ها را با سعید معروف مقایسه کرد. به هر حال سید معروف خصوصیات خودش را داشت و الان وادی و کریمی و رمضانی هم همینطور. والیبال یک بازی تیمی است و اگر بتوانیم ضریب خطای خود را کاهش دهیم می‌توانیم یک تیم در سطح المپیک باشیم. در تیم ملی ضعف انتقالی نداریم، اما مشکل این است که از والیبال مدرن فاصله گرفته ایم.

کارشناس والیبال ایران ادامه داد: به نظر من تیم‌های ژاپن و ایتالیا امسال عملکرد بسیار خوبی داشتند و والیبال جذابی به نمایش گذاشتند. در ایران کادر فنی باید تلاش کند والیبال مدرن را به بازیکنان منتقل کند. در هر تیمی یک فوق ستاره می‌تواند از ترکیب خارج شود و دو بازیکن جوان و خوب به جایگاه دیگری بیایند و آنقدر خوب باشند که جای خالی آن فوق ستاره احساس نشود. به هر حال به عنوان عضو کوچکی از خانواده والیبال امیدوارم در هفته سوم عملکرد تیم ملی بهتر شود و تیم ملی بتواند دوباره خودش را پیدا کند و مردم را خوشحال کند.

برنامه دیدار‌های هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ایران به شرح زیر است:

چهارشنبه ۱۴ جولای

ایران - فرانسه ساعت ۳ بامداد

جمعه ۱۶ جولای

بلغارستان - ایران ساعت ۱۹

یکشنبه ۱۸ جولای

آرژانتین - ایران ساعت ۳:۳۰ بامداد

دوشنبه ۱۹ جولای

کوبا - ایران، ۰ صبح

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما