کد خبر: ۵۵۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳

تاکید آیت‌الله جنتی به مسئولان استانی شورای نگهبان برای نظارت دقیق بر انتخابات

دبیر شورای نگهبان گفت: مسئولان دفاتر نظارت و بازرسی‌ استان‌ها باید وظایف‌شان را به درستی و با دقت انجام بدهند و در این رابطه مراقبت لازم داشته باشند تا حقی از مردم و داوطلبان ضایع نشود.
تاکید آیت‌الله جنتی به مسئولان استانی شورای نگهبان برای نظارت دقیق بر انتخابات

به گزارش تجارت امروز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در آیین افتتاحیه همایش «قانون انتخابات، برنامه‌ریزی و راهبردها» که صبح روز دوشنبه (۱۲ تیر ۱۴۰۲) باحضور مسئولان دفاتر نظارت و بازرسی استان‌ها در تهران برگزار شد، در ابتدا ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن عید غدیرخم، به بیان دو توصیه اخلاقی و دینی پرداخت و گفت: همه ما باید رعایت کنیم تا غیبت و بدگویی نکنیم و یکی از وجوه امر به معروف و نهی از منکر این است که همدیگر را از غیبت بازداریم. نماز را نیز در اول وقت بخوانیم؛ نماز اول وقت مورد رضایت خداوند متعال است و نمازی که در آخر وقت خوانده شود، خداوند از آن می‌گذرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از خداوند بخواهیم به ما توفیق دهد تا به آنچه می‌گوییم، عمل کنیم. خداوند انسان‌ها را مورد عتاب قرار داده است که چرا به سخنی که می‌گویید عمل نمی‌کنید؛ اگر عدالت و صداقت خوب است باید بدان عمل کرد. غضب خداوند شامل حال کسانی است که درباره یک صفت نیک سخن می‌گویند اما بدان عمل نمی‌کنند.

آیت‌الله جنتی همچنین اظهار داشت: خداوند، قادرِ متعال است و بر همه چیز تواناست. خداوند بسیاری از چیزها در جهان را تسلیم انسان قرار داده است. اگر به قدرت خداوند ایمان و باور داشته باشیم و در همه حال به یاد او باشیم و از او کمک بخواهیم، لطفش شامل حال ما خواهد شد و به پیش خواهیم رفت.

دبیر شورای نگهبان در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری که روز 11 اسفند برگزار خواهد شد، ابتدا از مسئولان دفاتر نظارت و بازرسی‌ استان‌ها خواست تا وظایف‌شان را به درستی و با دقت انجام بدهند و در این رابطه مراقبت لازم داشته باشند تا حقی از مردم و داوطلبان ضایع نشود.

وی همچنین با اشاره به راهبردهای اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب برای انتخابات 1402 مبنی بر «سلامت»، «امنیت»، «رقابت» و «مشارکت» گفت: لازم است که همه مسئولان به این راهبردها توجه داشته باشند تا انتخابات به درستی و پرشور برگزار شود.

آیت‌الله جنتی در پایان ابراز امیدواری کرد که از لطف و شفاعت ائمه معصومین (ع) بهره‌مند شویم و عامل به سخنان و حرف‌های نیک باشیم.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما