کد خبر: ۵۵۹۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۲

تورم 120 درصدی را دولت چطور 40 درصد اعلام می کند؟

نماینده بستان‌آباد درخصوص آمار و ارقام منتشره در حوزه اقتصاد توسط دولت گفت: مسئولان مدام می‌گویند تورم ۴۰ درصد است، این در حالی است که می‌بینیم تورم ۱۲۰ درصد است، پس چطور می‌گویند تورم ۴۰ درصد است!
تورم 120 درصدی را دولت چطور 40 درصد اعلام می کند؟

به گزارش تجارت امروز؛ نماینده بستان‌آباد غلامرضا نوری قزلجه در واکنش به آمار و ارقام‌های ارائه شده دولت در حوزه اقتصادی گفت: اگر بخواهم به طور خلاصه بیان کنم، اینکه گفته می‌شود مثلاً تورم کنترل یا مهار شده است و دولت یکسری آمار و ارقام در این باره ارائه می‌دهد، همگی محصول ذهن دولت و مسئولان و دست‌اندرکاران است.

بخش هایی از گفت و گوی نوری قزلجه را در ادامه می خوانید:

در قیمت کالای سبد خانوار، دستکاری می‌کنند یا اینکه تورم ۶۰ درصدی را ۴۰ درصد نشان می‌دهند. این آمارها و ارقام به درد کارتابل مسئولان و گزارش‌های آن‌ها می‌خورد. آنچه مردم در خیابان و در کوچه و بازار می‌بینند و آنچه مردم جامعه با آن زندگی می‌کنند، ملاک است.ملاک کنترل قیمت‌ها و مهار تورم باید در نرخ اقلام خوراکی، گوشت، مرغ، تخم‌مرغ و از سوی دیگر قیمت خودرو، اجاره‌ها، مسکن و لوازم خانگی خود را نشان دهد. مردم در بازار حضور دارند و خرید می‌کنند لذا اگر دولتمردان بگویند تورم کنترل شده، ولی خانواده‌ها سفره‌هایشان کوچک شده باشد، خبری از بیان حقیقت نیست.

مسئولان مدام می‌گویند تورم ۴۰ درصد است، این در حالی است که می‌بینیم تورم ۱۲۰ درصد است، پس چطور می‌گویند تورم ۴۰ درصد است. واقعیت امر همان است که در عمل اتفاق می‌افتد و بازی کردن با این اعداد و رقم‌ها چیزی نیست که بر مردم پوشیده باشد، چراکه مردم هر روز خرید می‌کنند و روزانه این مسائل را می‌بینند و کاش تصمیم‌گیران و کسانی که پست دارند، کمی در بیان آمارها دقت کنند که بی‌اعتمادی در جامعه بیشتر نشود.عصر، عصر ارتباطات و اطلاعات است و هر لحظه مردم در جریان همه مسائل قرار می‌گیرند و آگاه به امور هستند. معتقدم صادق بودن دولتمردان با مردم در هر مرحله‌ای و هر چقدر هم که مسیر را اشتباه رفته باشند، مهم است.

صداقت با مردم و ارائه آمار و ارقام درست، اولین قدم در مسیر اصلاح امور است و الا اگر مردم همین مسیر خود را بروند و ببینند وضع اقتصاد به چه صورت است و مسئولان هم از طرف دیگر برای خود و در محافل‌شان گزارش‌هایی ارائه دهند و برای یکدیگر «به به» و «چه چه» کنند، باعث فاصله گرفتن مردم از مسئولان می‌شود، هرچند که این مسئله در حال حاضر اتفاق افتاده است و ترمیم آن هم سخت است؛ به همین دلیل می‌گویم با مردم صادقانه صحبت کردن، بهترین راه و کمترین کار است.

اگر یک جریانی در شعار خود به یک چیزی خیلی تاکید کرد، یعنی بدانیم پدر آن شعار را درمی‌آورد و برعکس می‌شود. اینکه مدام گفته شود همه چیز تحت کنترل است و کنار مردم هستیم، مصداق صحبت‌های بنده است.

انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما