کد خبر: ۵۶۰۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۶

افزایش قیمت عجیب شاهین در بازار

در بازار خودرو شاهین، صفر مدل 1399 به قیمت 550 میلیون تومان به فروش می رسد. همچنین شاهین مدل 1402 سفر 580 میلیون تومان قیمت داشت.
افزایش قیمت عجیب شاهین در بازار

به گزارش تجارت امروز؛ اگرچه شاهین یکی از جدیدترین محصولات سایپا است، اما همچنان از همان موتور ۱.۵ لیتری ۸ سوپاپ استفاده می‌کند که در تیبا، ساینا و کوئیک به کار رفته بود. این موتور با میرایی بالا و با راندمان پایین یکی از لوازم جانبی سایپا شاهین می‌باشد.

تنها تفاوت موتور شاهین با اعضای خانواده اش مجهز بودن به توربوشارژر است که باعث افزایش توان خروجی این موتور از ۸۷ اسب بخار تنفس طبیعی به ۱۱۰ اسب بخار با توربوشارژر می‌شود.

اگرچه این موتور توربوشارژ قدرت و گشتاور بیشتری دارد، اما وقتی آن را با موتور EF۷ ایران خودرو مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم که ۵ اسب بخار کمتر از این موتور تنفس طبیعی دارد.

سایپا شاهین با گیربکس ۵ سرعته دستی به مشتریان عرضه می‌شود و احتمالا مدل اتوماتیک آن در سال ۱۴۰۲ راهی بازار می‌شود.

سایپا شتاب ۰ تا ۱۰۰ شاهین را اعلام نکرده است، اما در برخی آزمایشات ۱۳.۲ تا ۱۳ ثانیه برای این سدان شهری جمع و جور ثبت کرده است.

قیمت روز انواع خودرو شاهین

برند مدل کارکرد قیمت (تومان) شاهین، G ۱۴۰۲ صفر ۵۸۰,۰۰۰,۰۰۰ شاهین، G ۱۴۰۲ صفر ۵۸۵,۰۰۰,۰۰۰ شاهین، G ۱۴۰۲ صفر ۵۹۰,۰۰۰,۰۰۰ شاهین، G ۱۳۹۹ صفر ۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰ شاهین، G ۱۴۰۲ صفر ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ شاهین، G ۱۴۰۱ صفر ۵۶۰,۰۰۰,۰۰۰ شاهین، G ۱۴۰۲ صفر ۶۱۰,۰۰۰,۰۰۰

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما