کد خبر: ۵۶۰۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۱

آخرین تحلیل دلار در بازار؛ 20 تیر 1402

قیمت دلار در سه روز اول هفته جاری کاهش یافت. اما از محدوده ۴۹ هزار تومان فراتر نرفت. معامله گران این بازار متاثر از اخبار و سیگنال‌هایی که در هفته‌های اخیر به بازار ارسال شده و از بازار خارج نشده اند، در بلاتکلیفی به سر می‌برند.
آخرین تحلیل دلار در بازار؛ 20 تیر 1402

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت دلار روز گذشته با کاهش محدود ۱۵۰ تومانی به ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان مبادله شد. ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه روز گذشته به برخی اخبار و سیگنال‌هایی اشاره کرد که در هفته‌های اخیر بازار ارز را تحت تاثیر قرار داده است.

در این دیدار علاوه بر اینکه کنعانی در مورد تبادل اسرا بین ایران و رژیم صهیونیستی با وساطت مسکو پاسخ روشنی نداد. وی در خصوص موضوعاتی از جمله دیدار وزیر امور خارجه با رئیس جمهوری آذربایجان و بهبود روابط دو کشور، سفر رئیس جمهور به سه کشور آفریقایی، تقویت همکاری‌ها با کشور‌های همسایه اظهاراتی داشت؛ و اقدامات کشور‌های غربی در تشکیل کمیسیون سازمان ملل برای احراز حقایق.
معامله گران نگران بازارساز هستند

از ابتدای سال تاکنون بازار‌های مالی منتظر نتایج ملموسی برای موارد مذکور بوده اند که روز گذشته توسط سخنگوی وزارت امور خارجه مطرح شد. سیگنال‌های بی‌نتیجه‌ای که در ماه‌های اخیر به بازار ارسال شده است، معامله‌گران را بین خرید و فروش دچار نوسان کرده است. فعالان بازار ارز به دلیل ترس از بازارساز از یک طرف و اخبار مساعد از توافقات برجام، معاملات خود را متوقف کردند.
کارشناسان اقتصادی بر این باورند که بازارساز با خبر درمانی تاکنون توانسته قیمت دلار را کنترل کند. آن‌ها می‌گویند اگر اخبار نهایی برجام و سیاست خارجی به بازار ارز تزریق نشود، از اواسط تابستان شاهد افزایش قیمت دلار خواهیم بود.

دیروز 19 تیرماه قیمت اسکناس دلار در سایت بازار ارز تغییری نکرد و ۴۱ هزار و ۲۵۸ تومان عرضه شد. حواله دلاری نیز ۳۷ هزار و ۵۰۷ تومان عرضه شد و یک ریال کاهش قیمت داشت. همچنین قیمت نیم دلار همانند هفته‌های گذشته در ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت ماند.

نرخ ارزهای موثر در بازار

در آخرین معامله روز گذشته، یورو در بازار آزاد با قیمت ۵۴ هزار و ۷۲۸ تومان معامله شد و ۱۰۰ تومان ارزان شد. اما قیمت اسکناس یورو در سایت بازار ارز با ۷۰ تومان کاهش به قیمت ۴۵ هزار و ۱۸۳ تومان رسید. حواله یورو نیز که با قیمت ۴۱ هزار و ۷۶ تومان عرضه می‌شد، به همین میزان کاهش یافت.

لازم به ذکر است درهم امارات روز گذشته ۱۳ هزار و ۷۶۰ تومان معامله می‌شد و ۴۰ تومان کاهش قیمت داشت. قیمت درهم در سایت بازار فارکس نسبت به آخرین معامله دیروز بدون تغییر بود. حواله درهم با قیمت ۱۰۲۱۳ تومان مبادله شد. اسکناس درهم به مبلغ ۱۱ هزار و ۲۳۴ تومان نیز فروخته شد.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما