کد خبر: ۵۶۰۸۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹

یکه تازی فقر در کشور | خط فقر در تهران ۳۰ میلیون تومان شد!

وقتی خط فقر در یک کشور به طور قابل‌توجهی بالاتر از پایه حقوق کارگران و شهروندان باشد، دولتمردان باید بدانند چندین مشکل اجتماعی به وجود خواهد آمد و در نهایت به بدنه دولت و کشور آسیب جدی وارد می کند.
یکه تازی فقر در کشور | خط فقر در تهران ۳۰ میلیون تومان شد!

به گزارش تجارت امروز؛ با توجه به افزایش فقر در کشور هر روز زندگی سخت‌تر می‌شود و جامعه بیش از پیش در باتلاق فقر فرو می‌رود. طبق اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس، خط فقر در تهران به ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

حال در این شرایط بر اساس تازه‌ترین گزارش بانک جهانی ، ایران پنجمین کشور دنیا از نظر تورم مواد غذایی در جهان است. وقتی خط فقر در یک کشور به طور قابل‌توجهی بالاتر از پایه حقوق کارگران و شهروندان آن باشد، دولتمردان باید بدانند چندین مشکل اجتماعی به وجود می‌آید که در نهایت چون بومرنگ به سمت مدیریت دولتی برمی‌گردد و ضربه وارد می‌کند.

این روزنامه افزوده است: البته به عقیده بسیاری از کارشناسان این حوزه درآمد زیر خط فقر لزوما مرگ در لحظه را ایجاد نمی‌کند بلکه زنجیره‌ای از مشکلات و آسیب‌هایی را شکل می‌دهد که زندگی فرد دیگر فقط نام زندگی دارد و او تنها زنده مانده است. درآمد زیر خط فقر سلامت جسمی و روحی افراد و خانواده را دچار مشکلات جدی می‌کند، این در حالی است که دولت را هم در حل معضلات و مشکلات اقتصادی و اجتماعی وارد چالش‌های پیچیده می‌کند.

انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما