کد خبر: ۵۶۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۱

روابط کار باید مورد بازبینی قرار گیرد

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه گفت: یکی از حوزه‌های مختلف اشتغال، حوزه روابط کار است.
روابط کار باید مورد بازبینی قرار گیرد

به گزارش تجارت امروز؛ کارگر و کارفرما ملزم و ملزم به یکدیگر هستند و وزارت کار باید مدیریت روابط کاری کارگر و کارفرما در راستای وظیفه و مأموریت او. زیرا اگر تعادل برقرار نشود، مطمئناً رابطه کاری از بین می‌رود و مشکل ایجاد می‌کند.

دولت به عنوان سیاستمدار و بر اساس قانون کار، حفظ و حراست از نیروی کار اعم از سرمایه‌های انسانی و مادی کشور و در شورای عالی بر عهده دارد. برای حفاظت فنی، ما سعی می‌کنیم از دستورالعمل‌های ایمنی و ساخت پیروی کنیم. از بسته‌های پشتیبانی نیروی کار محافظت کنید و شرایط ایمنی کار را بهبود بخشید. وی گفت: حوزه تولید خودرو صنعت با ثباتی است که می‌تواند اشتغال خوبی ایجاد کند و خدمات خوبی به کشور ارائه کند.

قوانین مربوط به مشاغل سخت و زیان آور به کجا رسید؟

این مشاغل دارای قوانین و مقررات هستند و بر اساس قانونی که در سال ۱۳۸۵ تصویب شد، اگر کارگاهی سخت و زیان آور تشخیص داده شود و کارگر از آن بازنشسته شود، باید انجام شود. طی دو سال بهبود و اصلاح شده و عوامل مضر و آلاینده در این کارگاه کاهش می‌یابد.

عوامل و مشکلات سخت و زیان آور را باید به حداقل برساد. چون صندوق با بازنشستگی پیش از موعد مشکل دارد.

واحد‌های تولیدی و صنایع باید متعهد به فضا‌های ورزشی باشند و با توجه به ۵۰ هزار کارگر این منطقه اقتصادی باید مجموعه ورزشی کارگران ساخته شود.

یکی از عوامل تولید و مولفه‌های تولید نیروی انسانی است و برای اینکه کار به نحو مطلوب انجام شود باید در حوزه رفاه کارگران مورد توجه قرار گیرد.

هدف از این سفر بازدید از واحد‌های کارگری و رسیدگی به مسائل و دغدغه‌های کارگران این منطقه و صنعت خودرو بود که در سال گذشته در زمینه اشتغالزایی عملکرد خوبی داشتند.

طبق آمار بیشترین تعداد حوادث کار مربوط به پروژه‌های عمرانی است که طرح‌های عمرانی تدوین کرده اند و ایمنی کارگران در این پروژه‌ها از حساسیت بیشتری برخوردار است.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما