کد خبر: ۵۶۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۰

نمایندگان حق عزل و نصب در وزارتخانه ها را ندارند!

نماینده مردم شهرکرد در مجلس گفت: عزل و نصب معاونت سیاسی به تشخیص وزیر کشور است و دخالت برخی نمایندگان در این موضوع غیرقابل قبول است.
نمایندگان حق عزل و نصب در وزارتخانه ها را ندارند!

به گزارش تجارت امروز؛ احمد راستینه با بیان اینکه برخی نمایندگان خواستار برکناری معاون سیاسی وزیر کشور هستند، اظهار کرد: ورود برخی نمایندگان به موضوع عزل و نصب معاون وزیر کشور پذیرفتنی نیست و نباید این موضوع مطرح شود. انجام شود.

نماینده مردم شهرکرد در شورای اسلامی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر نمایندگان برای پرهیز از دخالت در عزل و نصب مدیران دولتی، افزود: مسئولان باید با یکدیگر تعامل داشته باشند و وارد جلسات نشوند.

راستینه خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی نیست که عده‌ای وزیر را برای تغییر معاونش تحت فشار بگذارند و علنا ​​بخواهند نظر خود را در این باره اعلام کنند.

محمدبکر قالیباف، رئیس مجلس، پنجشنبه گذشته - ۲۲ تیر - در قم اعلام کرد که دخالت نمایندگان در عزل و نصب قطعا خلاف قانون است. او، اما سه روز بعد در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس به تناقض گفت و در پاسخ به پاسخ یکی از نمایندگان مبنی بر برکناری معاون سیاسی وزیر کشور گفت که به اطلاع مردم رسانده است. وزیر کشور گفت: مهلت آزادی معاون سیاسی وزیر کشور به پایان رسیده است. ;. در صورت عدم تحقق این وعده وزیر کشور، وی بر اساس قوانین داخلی مجلس اقدام خواهد کرد.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما