کد خبر: ۵۶۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۴

دکتر قالیباف: شورای نگهبان نهادی ریشه‌دار در تاریخ معاصر ایران است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان نهادی ریشه‌دار در تاریخ معاصر ایران از زمان تصویب اصل طراز اول قانون اساسی مشروطه تا امروز است و وظیفه حفاظت از قانون اساسی و احکام مبین اسلام را عهده‌دار است.
دکتر قالیباف: شورای نگهبان نهادی ریشه‌دار در تاریخ معاصر ایران است

به گزارش تجارت امروز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، دکتر محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 27 تیرماه) مجلس در نطق پیش از دستور با گرامیداشت فرا رسیدن سالروز تاسیس شورای نگهبان با فرمان حضرت امام (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت: شورای نگهبان نهادی ریشه‌دار در تاریخ معاصر ایران از زمان تصویب اصل طراز اول قانون اساسی مشروطه تا امروز است و وظیفه حفاظت از قانون اساسی و احکام مبین اسلام را عهده‌دار است.

وی افزود: امام در توصیف اهمیت این شورا فرمودند که تشخیص شورای نگهبان میزان است و همه باید آن را بپذیریم. رهبر معظم انقلاب نیز در مورد این شورا بیان کردند که شورای نگهبان مطمئن‌ترین دستگاه برای حفاظت و حراست از نظام اسلامی است. لازم می‌دانم به عنوان یکی از اعضای مجلس یازدهم از همکاری و هم‌افزایی بی‌شائبه یکایک اعضای محترم شورای نگهبان به ویژه ریاست محترم آن شورا تقدیر و تشکر کنم، زیراکه خود از نزدیک شاهد تلاش بی‌وقفه اعضای محترم و بدنه کارشناسی آن شورا برای تسریع در تصویب بسیاری از قوانین به نفع مردم بوده‌ام.

رئیس قوه مقننه کشورمان ادامه داد: اگر مجلس یازدهم به دلیل تصویب قوانین کارآمد و لازم مفتخر به دریافت عنوان مجلس انقلابی از سوی رهبر معظم انقلاب شده است، این افتخار جز با همکاری صمیمانه و همراهی شورای محترم نگهبان ممکن نبود.

دکتر قالیباف همچنین فرا رسیدن ماه حزن و اندوه ماه محرم الحرام را به همه دوستداران اهل بیت (ع) تسلیت گفت و افزود: امیدوارم همه مردم عاشورایی ایران و عاشقان پرچم سرخ اباعبدالله الحسین (ع) در سراسر جهان بتوانند از خان گسترده عزاداری بر مصیبت‌های حسینی متنعم شوند.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما