کد خبر: ۵۶۱۵۶
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۴

توافق اسرائیل و امریکا برای حمله به ایران / اسرائیل چه زمانی به ایران حمله می کند؟

کاخ سفید اعلام کرد رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد رویارویی با ایران و همچنین سفر نتانیاهو به واشنگتن گفتگو کردند.
توافق اسرائیل و امریکا برای حمله به ایران / اسرائیل چه زمانی به ایران حمله می کند؟

به گزارش تجارت امروز؛ «جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه دوشنبه از گفتگوی تلفنی «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر موقت خبر داد.

کربی در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت بایدن و نتانیاهو درباره هماهنگی برای مقابله با ایران به طرق مختلف از جمله تمرین‌های نظامی مشترک گفتگو کردند و شراکت واشنگتن و تل آویو را سنگ بنای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای دانستند.

به گزارش سایت الجزیره، وی درباره این تماس تلفنی توضیح داد: بایدن با ابراز نگرانی از ادامه گسترش شهرک‌های [صهیونیستی]از وی خواست از اقدام یکجانبه [علیه فلسطینی‌ها]خودداری کند.

این مقام امنیتی کاخ سفید با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا بر لزوم اجماع داخلی رژیم صهیونیستی برای پیشنهاد تغییرات قضایی به نتانیاهو تاکید کرد، گفت: گفتگوی بایدن و نتانیاهو به این معنا نیست که ما نگران اصلاحات قضایی نیستیم اقدامات نهایی». بر اساس این گزارش، کربی در ادامه اعلام کرد که بایدن و نتانیاهو بر سر یک دیدار دوجانبه که احتمالاً قبل از پایان سال ۲۰۲۳ خواهد بود به توافق رسیدند و جزئیات آن دیدار همچنان در حال بررسی است.

به گزارش الجزیره، وی همچنین افزود که نتانیاهو و ایتمار بنگویر، وزیر امنیت داخلی رژیم جعلی صهیونیستی به دلیل اظهارات «مضحک» درباره دخالت آمریکا در امور داخلی این رژیم عذرخواهی کرده اند.
کاخ سفید نیز با انتشار بیانیه‌ای درباره این تماس تلفنی نوشت: بایدن بر تعهد آهنین و تزلزل ناپذیر خود به امنیت اسرائیل تاکید کرد و اقدامات تروریستی اخیر علیه شهروندان اسرائیلی را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: رئیس جمهور بر لزوم اتخاذ تدابیری برای حفظ ثبات راه حل دو دولتی و بهبود وضعیت امنیتی در کرانه باختری تاکید کرد. وی گام‌های امیدوارکننده تشکیلات خودگردان فلسطین برای بازپس گیری کنترل امنیت در جنین و دیگر مناطق کرانه باختری را تایید کرد.

شامگاه دوشنبه رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که رئیس جمهور آمریکا پس از مدت‌ها از نتانیاهو برای سفر به واشنگتن دعوت کرده است..

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما