کد خبر: ۵۶۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱

زمان پرداخت وام ازدواج مشخص شد

طبق اعلام مدیر کل امور اقتصادی؛ وام‌های ازدواج طی یک هفته پرداخت خواهند شد.
زمان پرداخت وام ازدواج مشخص شد

به گزارش تجارت امروز؛ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی همدان با بیان اینکه تا کنون در سال 1402 ، ۶۶۹ میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت شد گفت: از این پس وام‌های ازدواج به‌ روز و عموما طی یک هفته پرداخت می‌شود.

حسن پیمانی در خصوص گلایه برخی از زوجین جوان نسبت به تاخیر در پرداخت وام ازدواج اظهار کرد: از بهمن ماه سال گذشته به خاطر ناترازی بانک‌ها پرداختی وام ازدواج صورت نمی‌گرفت اما خوشبختانه خردادماه امسال روند خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد وام‌های پرداختی امسال متعلق به خردادماه است گفت: امسال تا هفته گذشته مبلغ پرداختی بانک‌ها در خصوص وام ازدواج ۶۶۹ میلیارد تومان بوده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی همدان با بیان اینکه سال گذشته تقریبا به ۸۱ درصد متقاضیان وام ازدواج پرداخت شد خاطرنشان کرد: وقتی بانک‌ مرکزی از اردیبهشت ماه به بعد مجوز پرداخت وام ازدواج را از سوی بانک‌ها داد، روند پرداخت سرعت گرفت و خوشبختانه در حال حاضر شرایط خوبی حاکم است.

وی با بیان اینکه از این پس پرداخت وام‌های ازدواج به‌روز خواهد شد خاطرنشان کرد: این وام‌ها عموما طی یک هفته پرداخت می‌شود و البته برخی‌ متقاضیان نقص مدرک دارند که باید تکمیل کنند تا این روند طی شود.

پیمانی با بیان اینکه سال گذشته ۲۵ هزار نفر در استان برای وام ازدواج ثبت‌نام کردند که برای قریب به ۲۱ هزار نفر پرداخت شده است اظهار کرد: در این سال ۲ هزار و ۸۱۴ میلیارد وام ازدواج پرداخت شده است.

انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما