کد خبر: ۵۶۲۱۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸

فرار مالیاتی ممنوع | کارت به کارت مشمول مالیات شد

در شرایطی که بسیاری از مشاغل برای فرار های مالیاتی از روش های مختلفی استفاده می کنند این بار سازمان امور مالیاتی بر خلاف سال های گذشته قوی تر وارد عمل شده و با عقد تفاهم نامه های گوناگون با سایر دستگاه ها مانع فرار مالیاتی بسایری از اصناف شده است.
فرار مالیاتی ممنوع | کارت به کارت مشمول مالیات شد

به گزارش تجارت امروز؛ سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص فرارهای مالیاتی از طریق کارت به کارت کردن و اعمال مالیات بر این اقدام گفت: توصیه سازمان امور مالیاتی به مشاغل آن است که از این ترفند استفاده نکنند چراکه امسال با تفاهم نامه ای که با انک مرکزی منعقد کرده ایم تمامی حساب های مشکوک به فعالیت تجاری از طریق الگوریتم ها شناسایی خواهیم شد.

او می گوید: البته سود سپرده بانکی و واریز به حساب ها از این حساب ها جدا است اما عدد واریزی به حساب که مشکوک به فعالیت تجاری است کاملا شناسایی خواهد شد.

او گفت: سال گذشته ۳۰۸ هزار کد ملی را شناسایی کرده ایم از این تعداد و با استفاده از این شیوه جدید ۱۷۶ هزار کد ملی مشمول پرونده مالیاتی نبودند که امسال مجدد آنها را بررسی خواهیم کرد اما ۱۷۰ هزار کد ملی در این حوزه شناسایی و برای آنها پرونده مالیاتی تشکیل شده است.

براین اساس امسال سازمان امورمالیاتی مالیاتی به صورت کامل تمامی حساب های شخصی و حقوقی را بررسی خواهد کرد و اجازه فرار مالیاتی به صنفی نخواهد داد.

انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما