کد خبر: ۵۶۲۳۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۶

اطلاعیه جدید کرمان‌موتور در خصوص ثبت نام‌های سامانه یکپارچه در تیر ماه

شرکت کرمان‌موتور جهت تکمیل فرآیند ثبت نام در تیرماه جاری، اطلاعیه‌ای برای کلیه متقاضیانی که در نوبت دوم عرضه سامانه یکپارچه محصولات این شرکت را به عنوان اولویت اول خود انتخاب نموده‌اند، صادر کرد.

اطلاعیه جدید کرمان‌موتور در خصوص ثبت نام‌های سامانه یکپارچه در تیر ماه

به گزارش تجارت امروز؛ متن اطلاعیه صادر شده توسط کرمان موتور برای متقاضیان به شرح زیر می باشد.

"احتراماً ضمن سپاس از حسن نظر مشتریان گرامی که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام و تکمیل وجه خودروی مدنظر خود اقدام  نموده‌اند، به استحضار می رساند شرکت کرمان موتور از کلیه متقاضیان که در نوبت دوم عرضه سامانه یکپارچه، محصولات این شرکت را به عنوان اولویت اول خود انتخاب نموده اند در تیرماه جهت تکمیل فرآیند ثبت نام دعوت به عمل آورده و خودروی تمامی مشتریان محترم که مراحل ثبت نام را  تکمیل نموده اند، باتوجه به برنامه تولید شرکت، حداکثر طی سه ماهه آتی تحویل خواهد شد.

مجدداً از اعتماد مشتریان گرامی کمال امتنان را دارد."

شرایط ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو

افراد علاقه‌مند به خرید خودرو، برای ثبت‌نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو باید شرایط مشخصی را داشته باشند. این شرایط در هر مرحله تغییراتی خواهد داشت. در این بخش می‌توانید از مراحل و شرایط ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو مطلع شوید. روش ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به شرح زیر است.

تغییر شرط داشتن پلاک فعال انتظامی برای خودروهای بالای 5 سال کارکرد

شورای رقابت بند مربوط به محدودیت داشتن پلاک فعال انتظامی برای خرید و ثبت‌نام خودرو در سامانه یکپارچه خودرو را اصلاح کرد. براساس اعلام این شورا:

ازاین‌پس افرادی که پلاک فعال انتظامی دارند اما عمر خودروی موردنظر بیشتر از ۵ سال باشد، می‌توانند در طرح‌های فروش خودروسازان شرکت کنند.افراد علاقه‌مند به خرید خودرو می‌توانند ۵ درخواست را برای خرید خودرو ثبت کنند.متقاضیان باید حداقل ۱۸ سال داشته باشند (به‌جز طرح مادران).داشتن گواهینامه معتبر (دارای تاریخ) الزامی است (به‌جز طرح مادران).افراد علاقه‌مند به خرید خودرو نباید در ۴۸ ماه گذشته از سایپا و ایران‌خودرو و در ۲۴ ماه گذشته از سایر خودروسازان خودرو خریداری کرده باشند.محدودیت داشتن پلاک فعال انتظامی اعمال می‌شود (به‌جز طرح مادران و مالکین خودروهایی با بیش از 5 سال کارکرد).نقل‌وانتقال حقوق ناشی از خرید خودرو و فروش حواله به‌صورت وکالتی ممنوع است.

امکان صلح خودرو به غیر وجود ندارد.اسامی کلیه مشتریان نهایی در اختیار اداره مالیات (در راستای اخذ مالیات بر عایدی سرمایه) قرار می‌گیرد.افرادی که در لیست نوبت‌دهی اولین و دومین مرحله عرضه خودرو در سامانه یکپارچه و خودروهای وارداتی هستند، نمی‌توانند در مرحله سوم ثبت‌نام کنند؛ مگر اینکه در سامانه‌های مربوطه انصراف دهند.موعد تحویل برخی خودروهای پرتقاضا سال ۱۴۰۳ خواهد بود.شروط داشتن گواهینامه و سن بالای ۱۸ سال و نداشتن پلاک فعال انتظامی برای متقاضیان طرح مادران اعمال نمی‌شود.تنها شروط این متقاضیان، داشتن دو فرزند و تولد فرزند دوم بعد از ۱۹ آبان‌ماه ۱۴۰۱ و عدم خرید این افراد از طرح‌های مادران قبلی است.

روش ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو

گام اول (ثبت‌نام اولیه برای گرفتن نوبت)

برای طی مراحل ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو، متقاضیان باید حساب وکالتی (حساب مشترک) خود با موجودی ۱۰۰ میلیون تومان به نام سازمان حمایت را بلوکه کنند.هر متقاضی امکان انتخاب ۵ اولویت (تعیین 5 خودرو درخواستی) برای قرارگرفتن در لیست نوبت‌دهی یا حق تقدم خرید خودروهای داخلی برمبنای لیست انتظار را خواهند داشت.افتتاح حساب وکالتی و بلوکه‌کردن مبلغ مذکور برای همه متقاضیان (عادی و مادران) الزامی است.برداشت وجه تا زمان اعلام اولویت‌بندی‌ها به معنی انصراف از شرکت در طرح است.بعد از پایان مهلت ثبت‌نام، اولویت‌بندی متقاضیان انجام می‌شود.بانک‌های رسالت، آینده، اقتصاد نوین، ایران زمین، گردشگری، سینا، شهر، مهر ایران، کشاورزی، پست بانک، سرمایه، تجارت و ملت، بانک‌های مجاز برای ایجاد حساب وکالتی هستند.

گام دوم ورود به سامانه یکپارچه خودرو (نوبت‌دهی و اعلام زمان‌بندی تحویل خودرو)

نوبت‌دهی براساس برنامه تولید اعلام‌شده توسط خودروسازان انجام و زمان تحویل خودرو براین‌اساس به متقاضی در سامانه اعلام می‌شود.زمان‌بندی مرحله سوم اعلام خواهد شد.در این مرحله امکان برداشت وجه از حساب وکالتی فراهم است.

قدم سوم ورود به سامانه یکپارچه خودرو (ثبت‌‌نام قطعی براساس فراخوان خودروساز)

خودروسازان به‌مرورزمان و براساس لیست اولویت‌بندی برای هر محصول، فراخوان فروش می‌دهند تا مشتریان برای ثبت‌نام و انعقاد قرارداد بر مبنای قیمت روز خودرو اقدام کنند.درصورتی‌که در طول فراخوان، زمان تحویل یا ثبت‌نام قطعی، مشخص شود که مشتری شرایط مندرج در اطلاعیه را نقض یا در این مدت از خودروسازان داخلی دیگر خودرو خریداری کرده است، ثبت‌نام او منتفی خواهد شد.

تحویل خودروهای مرحله دوم تا پایان سال ۱۴۰۳

به گفته «مهدی تقدسی»، مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو: «همه خودروها تا پایان سال ۱۴۰۳ تحویل داده می‌شوند و هیچ اولویتی در سال ۱۴۰۴ برای این مرحله وجود ندارد.»

امکان تغییر اولویت در سامانه

براساس اعلام مسئولان سامانه یکپارچه فروش خودروهای داخلی، شرایط ویرایش و تغییر اولویت تحویل خودروها به شرح زیر است:

به ۹۷ درصد افرادی که در مرحله دوم ثبت‌نام کرده‌اند، تا پایان سال ۱۴۰۳ خودرو داخلی تعلق می‌گیرد.با توجه به ظرفیت جذب‌نشده شرکت‌های خودروسازی و عرضه محصولات جدید در شهریورماه ۱۴۰۲، برای ۳ درصد باقی‌مانده، با حفظ اولویت، امکان انتخاب خودروی جدید به‌وجود می‌آید.همچنین افرادی که زمان تحویل خودروهایشان در نیمه دوم سال ۱۴۰۳ اعلام شده است، می‌توانند اولویت خود را تغییر دهند.زمان بازگشایی سامانه یکپارچه فروش خودروهای داخلی متعاقباً اعلام می‌شود

انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما