کد خبر: ۵۶۲۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۸

قیمت خودرو امروز؛ 7مرداد 1402

تصویب لایحه واردات خودروهای کارکرده از سوی دولت هفته گذشته و همین‌طور خبری مبنی بر تجهیز شدن برخی از نمایشگاه‌های مونتاژ جهت واردکردن خودرو، این مسئله را در ذهن مخاطب برمی‌انگیزد که واردات خودروهای نو و کارکرده درهرصورت عملی خواهد شد.
قیمت خودرو امروز؛ 7مرداد 1402

به گزارش تجارت امروز؛  قیمت خودرو امروز 7 مرداد 1402 نسبت به هفته‌ای که گذشت بدون تغیر بوده، این هفته، هفته‌ای نسبتاً آرامی را شروع کرد. با توجه به ‌پیش‌بینی‌های بازار خودرو که در این هفته شاهد کاهش قیمت در این بازار خواهیم بود محصولات بازار در ثبات کامل قیمتی خریدوفروش می‌شوند و تغییری نسبت به هفته گذشته نداشتند.
 
تصویب لایحه واردات خودروهای کارکرده از سوی دولت هفته گذشته و همین‌طور خبری مبنی بر تجهیز شدن برخی از نمایشگاه‌های مونتاژ جهت واردکردن خودرو، این مسئله را در ذهن مخاطب برمی‌انگیزد که واردات خودروهای نو و کارکرده درهرصورت عملی خواهد شد و همین امر باعث شده تا در تصور کاهش قیمت در باور عمومی جا باز کند و خریداران و فروشندگان انتظار کاهش قیمت را داشته باشند. با این تفاسیر احتمالاً در طول هفته جاری شاهد افت قیمتی باشیم.

 قیمت خودروهای داخلی

 
پراید 131 و پراید 111 فعلاً روند ثبات قیمتی را برگزیدند. این دو خودروی اقتصادی سایپا امروز نیز بدون هیچ‌گونه تغییر و به ترتیب با نرخ‌های 310 میلیون و 320 میلیون تومان معامله می‌شوند.
 
کوئیک دنده‌ای S با مدل 1402 پس از 2 میلیون تومان افزایش در روز پنج‌شنبه هفته گذشته، تغییر دیگری نداشته و با همان قیمت 347 میلیون تومانی خریدوفروش می‌شود.
 
پژو 206 تیپ 3 پاناروما از هاچ‌بک‌های تازه‌وارد شرکت ایران‌خودرو به شمار می‌رود که نسبت به ابتدای هفته گذشته، 5 میلیون تومان بالاتر معامله می‌شود. به‌این‌ترتیب نرخ خرید این هاچ‌بک فرانسوی- ایرانی 520 میلیون تومان است.
 
تارا اتوماتیک که سدان لوکس ایران خودرو در بازار محسوب می‌شود، حدود 4 میلیون تومان پایین‌تر از نرخ فروش آن در ابتدای هفته گذشته خریدوفروش می‌شود. درنتیجه تارا خودکار به قیمت 770 میلیون تومان در حال معامله در بازار است.
 


قیمت خودروهای مونتاژی


قیمت خودروهای مونتاژی بازار نیز با تبعیت از بازار داخلی‌ها، تغییری تجربه نکرد. بنابراین در ادامه به تغییرات قیمتی برخی از محصولات مونتاژی بازار نسبت به ابتدای هفته گذشته می‌پردازیم.
 
جک J4 کرمان موتور، ارزان‌ترین خودروی مونتاژی بازار بوده که امروز نسبت به ابتدای هفته گذشته 40 میلیون تومان ارزان‌تر است. به‌این‌ترتیب J4 کرمان با نرخ 720 میلیون تومان در حال خریدوفروش است.
 
ام‌وی‌ام X22 PRO مدیران خودرو نیز جزو ارزان‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی دسته‌بندی می‌شود. این خودرو توانست با 15 میلیون تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته گذشته، به قیمت 945 میلیون تومان خریدوفروش شود.
 
فیدلیتی پرایم 5 نفرِ با مدل 1401، یکی از محبوب‌ترین خودروهای مونتاژی بازار است که نسبت به ابتدای هفته گذشته 40 میلیون تومان افت نرخ داشت. این کراس‌اوور فعلاً با نرخ یک میلیارد و 520 میلیون تومان معامله می‌شود.
 
لاماری ایما که یکی از پرنوسان‌ترین محصولات مونتاژی حال حاضر بازار شمرده می‌شود، نسبت به ابتدای هفته‌ای که گذشت، 80 میلیون تومان افت قیمتی تجربه کرد. این کراس‌اوور چینی از چند روز گذشته باقیمت یک میلیارد و 800 میلیون تومان خریدوفروش می‌شود.

 

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما