کد خبر: ۵۶۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۵

پیش بینی بازار بورس فردا؛ 9 مرداد 1402

در بازار امروز، 8 مرداد 1402 بیش از ۸۸ درصد نمادی بورسی و ۸۹ درصد نمادهای فرابورسی رنگ قرمز به خود گرفتند، همچنین بیش از ۸۴۹ میلیارد تومان خالص خروج پول‌های حقیقی از بورس تهران به ثبت رسید و برای فرابورس این رقم بیش از ۲۳۸ میلیارد تومان ثبت شد.
پیش بینی بازار بورس فردا؛ 9 مرداد 1402

 به گزارش تجارت امروز؛ ارزش معاملات امروز بورس پیش از پایان ساعت کاری رینگ بورس، اوراق بهادار در جریان معاملات روز جاری به کانال ۶ هزار همتی در جهت کاهش وارد شد و با ردیف ۶ هزار و ۹۶۷ همتی ایستاد. ارزش بورس اوراق بهادار بازار کالای تهران در ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۱ از این کانال (۶ هزار همتی) خارج شده بود و با رشد  در فروردین سال جاری تا میانه‌های اردیبهشت‌ وارد همت  بیش از ۹ هزار شد.
 
در بازار امروز، 8 مرداد 1402 بیش از ۸۸ درصد نمادی بورسی و ۸۹ درصد نمادهای فرابورسی رنگ قرمز به خود گرفتند، همچنین بیش از ۸۴۹ میلیارد تومان خالص خروج پول‌های حقیقی از بورس تهران به ثبت رسید و برای فرابورس این رقم بیش از ۲۳۸ میلیارد تومان ثبت شد.
 
حال این روزهای بورس تهران خوب نیست و بازار به کوچک‌ترین خبر منفی واکنش بدی نشان می‌دهد و برای برگشت به اعداد و ارقام بالاتر نیاز به خبر خوب و یا یک حرکت خوب از سوی مدیران اقتصادی دارد. مدیرانی که بورس اولویت آنها بود و یا اینکه می‌خواستند ظرف سه تا چهار روز بازار بورس را سامان دهند. در حال حاضر در حال برداشت از قلک بورسی خود هستند.
 
شاید برای این روزها بهترین خبری که می‌شود شنید این است که شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس در نظر دارد تا پایان سال برای ۳۰۰ الی ۵۰۰ مدرسه طرح سواد مالی برگزار کند. اقدامی که حداقل باید ده سال پیش صورت می‌گرفت. در دو دهه اخیر بازار سرمایه خیلی بد به جامعه معرفی شد سال ۹۲ و سال ۹۹ اوج این معرفی ماندگار بود.
شاخص بورس تهران در جریان معاملات روز جاری با افت بیش از ۲۹ هزارواحدی کار را تمام کرد البته بماند که در جریان معاملات امروز به نمادهای بزرگ و تأثیرگذار خیلی اجازه افت را نمی‌دادند تا شاخص اعداد و ارقام پایین را نبیند؛ اما به‌هرحال شاخص ۱.۴ درصد افت را تجربه کرد. ارزش بازار هم به کانال ۶ هزار همتی سقوط کرد .
 
روزهای گذشته برای اندیکاتور RSI  خط روندی نزولی را رسم کردیم و این احتمال را برای روزهای آینده می‌دادیم که این اندیکاتور خط روند نزولی خود را در طی روزهای جاری روبه‌بالا بشکند؛ اما باتوجه‌به وضعیت ایجاد شده در بازار شاخص اندیکاتور RSI  به این محدوده واکنش منفی نشان داد و در حال حاضر نتوانست از پس این خط روند نزولی روبه‌بالا حرکت کند.

 

با این حال همچنان امید تکنیکالیست‌ها به این خط روند است چرا که می‌تواند به‌عنوان یک سیگنال خوب در این بازار خونین رنگ باشد. شاخص کل در ۲۶ خردادماه به محدوده یک میلیون ۹۶۰ هزار واحدی رسید و یک واکنش مثبت چند روز را شاهد بودیم در حال حاضر شاخص یک‌بار دیگر در تایم میان‌مدت در این محدوده قرار گرفت است درصورتی‌که این محدوده کوتاه‌مدت که به‌اندازه خود (کوتاه) اعتبار دارد از بین برود شاخص کل به سمت اعداد و ارقام و پایین‌تر سوق پیدا می‌کند و باز هم کف کانال بعدی می‌تواند به‌عنوان سطح حمایتی و هدف بعدی سقوط باشد. در غیر این صورت همین محدوده‌ها به‌عنوان کف حمایتی شاخص موردنظر اهالی تکنیکالیست است.
 
پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما