کد خبر: ۵۶۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۹

ریزش قیمت طلا در بازار جهانی

با توجه به اینکه شاخص کل قیمت طلا در بازار جهانی رو به نزول بوده است، نرخ طلا در آخرین روز کاری هفته گذشته به ازای هر انس 21 دلار نزول کرد.
ریزش قیمت طلا در بازار جهانی

به گزارش تجارت امروز؛ بازار جهانی طلا در هفته اول مرداد سال جاری روندی نزولی داشت و در بازار داخلی نیز به علت تعطیلی محرم دچار نوسان شد.با این حال هفته گذشته در آخرین معاملات بهای انس جهانی با ۲۱ دلار ریزش به ۱۹۳۴ دلار رسید.

چند روز گذشته در بازار داخل نرخ ارز مجددا سیر صعودی داشت و به کانال ۵۰ هزار تومان وارد شد، این افزایش موجب شد برخلاف دو ماه گذشته که شاهد سیر نزولی قیمت‌ها بودیم دوباره شاهد رشد قیمت‌ها در بازار باشیم.

در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم انواع سکه با رشد قیمت رو به رو شد به این ترتیب که سکه طرح قدیم ۴۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید یک میلیون تومان، نیم سکه و ربع سکه ۶۰۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت هفتگی را ثبت کردند.

بخشی از افزایش یک میلیون تومان سکه طرح جدید مربوط به حباب آن است و حباب سکه با ۷۰۰ هزار تومان افزایش به ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلای آب شده ۱۲۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۰ هزار تومان افزایش هفتگی قیمت داشت.

با وجود کاهش بهای انس جهانی نرخ ارز افزایش یافت و این امر موجب رشد قیمت‌ انواع سکه و طلا شد و با این رشد قیمت تقاضا نیز برای خرید در بازار داخل بالا رفت که در پی آن شاهد افزایش حباب سکه بودیم.

در دو ماه گذشته سکه و ارز سیر نزولی داشت و سکه به کانال ۲۷ میلیون تومان بازگشته بود و حباب سکه نیز به کمتر از پنج میلیون تومان رسید، اما دوباره قیمت‌ها افزایشی شد.

پیش‌بینی‌های بازار برای هفته آینده افزایش قیمتی را در بازار طلای داخل نداشته باشیم بلکه قیمت‌ها پس از افزایش در روزهای گذشته برابرسازی و رشد قیمت متوقف خواهد شد.

طلای آب شده نیزبه سطح روند صعودی برگشته و جایگاه خود را دوباره در آن پیدا کرده است. طلای آب شده روز قبل روی حمایت محدوده ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی بسته شد و مقاومت‌های ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و مقاومت ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را پیش رو دارد، درصورتیکه حمایت طلای آب شده شکسته شود، حمایت های ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و حمایت محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان مهم خواهد بود.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما