کد خبر: ۵۶۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۴

حضور مجدد تویوتا در نمایشگاه های ماشین

شرکت معین موتور قصد دارد مجددا خودروی تیوتا را در 10 مدل جدید به بازار عرضه کند، که تا کنون موفق به ثبت 7 دستگاه خودرو شده است.
حضور مجدد تویوتا در نمایشگاه های ماشین

به گزارش تجارت امروز؛ تویوتا با هفت محصول حضور دوباره ای در بازار ایران خواهد داشت. این خودروساز ژاپنی پیش تر نیز در بازار ایران حاضر بود و طرفداران خاص خود را داشت. بعد از برداشتن قفل از در ورود خودرو به کشور شرکت معین موتور که پیش تر محصولات برند پورشه را وارد کشور می کرد قصد دارد تا طی یک چرخش از آلمان به ژاپن رفته تا ورود خودروهای تویوتا را برنامه ریزی کند.

مدیران معین موتور قصد دارند تا حدود 10 مدل تویوتا را رهسپار بازار خودرو کنند. اما تا کنون حضور 7 مدل قطعی شده است. معین موتوری ها تویوتا یاریس، کرولا، راش، رایز، ایگو ایکس، یاریس کراس و کرولا کراس را برای عرضه در بازار از سبد محصولاتی این خودروساز ژاپنی انتخاب کرده اند.
حضور برندهای کره ای، آلمانی، چینی در دور جدید ورود خودرو در بازار عرصه را برای سلطه تویوتا در بازار خودرو سخت می کند.

پیش تر تویوتا با مدل هایی مانند کراس اوور CH-R، کمری، رافور و آریون در بازار کشور حضور داشت و توانسته بود تا مشتریان و علاقمندان ایرانی خود را راضی کند.

البته همچنان مسیر ورود خودرو به بازار ناهموار است و شرکت های واردکننده در پیچ تامین ارز گرفتار هستند. سیاست گذار پولی و بانکی با وسواس نسبت به تخصیص ارز به واردات خودرو اقدام می کند و همین مساله چالش هایی را برای شرکت های واردکننده ایجاد کرده است.

سیاست گذار خودرویی اوایل شهریور 1401 آیین نامه اجرایی واردات خودرو را نهایی کرد. براساس این دستورالعمل خودروهای صفر کیلومتر با حداکثر قیمت 20 هزار یورویی امکان حضور در بازار کشور را پیدا کردند.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما