کد خبر: ۵۶۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵

تحلیل بازار طلای جهانی؛ امریکا میزبان نهایی طلا و مس

قیمت طلا در سه ماهه دوم سال 2023 کمتر مربوط به کاهش پیش‌بینی‌شده نرخ بهره است و بیشتر در مورد ریسک در بحبوحه کشتی‌گیری اقتصاد جهانی است.
تحلیل بازار طلای جهانی؛ امریکا میزبان نهایی طلا و مس

به گزارش تجارت امروز؛ دکتر مارک بریستو، رئیس و مدیر عامل شرکت باریک (Barrick)، قیمت طلا در سه ماهه دوم سال 2023 کمتر مربوط به کاهش پیش‌بینی‌شده نرخ بهره است و بیشتر در مورد ریسک در بحبوحه کشتی‌گیری اقتصاد جهانی و جهانی‌زدایی جهان است. بریستو این هفته تحلیل خود را از طلا در بازار جهانی اعلام کرد.

بریستو در جریان ارائه نتایج سه ماهه دوم شرکت معدنکاری طلا و مس در فهرست نیویورک و تورنتو پیش بینی کرد: «چین قطعاً بهبود خواهد یافت. اما به جایی که بود باز نمی‌گردد». 

بریستو در گزارش 6 درصدی تولید طلا در سه ماهه دوم به بیش از یک مورد گفت: بدون سرمایه گذاری، زنجیره های تامین و اقتصادهای با چالش بیشتر آسیب خواهند دید و آینده‌ای ایجاد می‌شود که در آن "ثروتمندان همچنان ثروتمندتر می شوند و فقرا حتی فقیرتر می شوند. میلیون اونس، و تولید مس 22 درصد بالاتر به 107 میلیون پوند.

جریان نقدی عملیاتی باریک با 7 درصد افزایش به 832 میلیون دلار رسید، سود خالص 143 درصد افزایش یافت و به 17 میلیارد دلار در هر سهم رسید و سود خالص تعدیل شده با 36 درصد افزایش به 19 درجه در هر سهم، با سود سه ماهه در 10 درجه سانتی گراد حفظ شد. در مقایسه با سال گذشته، کل نرخ فرکانس آسیب قابل ثبت 8 درصد کمتر و انتشار گازهای گلخانه ای 12 درصد کاهش یافته است.

فراخوان برای پیشرفت‌های جدید در اجلاس معدنی که توسط شرکت باریک در اسلام‌آباد پاکستان برگزار شد، جایی که پروژه ریکو دیگ این شرکت در حال پیشرفت است، به بریستو منتقل شد. برای بریستو درک این موضوع جالب بود که در بحبوحه انتقاد از اشتباهات 70 ساله پاکستان، برخلاف اینکه این کشور همه چیز لازم را برای بالا بردن همه چیز دارد، همه چیز باید تغییر کند.

بریستو با اشاره به آدرس‌های رهبری در اجلاس معدن که تاکید کرد کشور نیاز به تمرکز بر توسعه و نه صرف بهره‌برداری دارد، گفت: «تا حد زیادی مردم را در اختیار دارد، اما باید به آن‌ها اهمیت داد.»

او نیاز شدیدی به پاکستان برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی پیدا کرد و وزیر نفت پاکستان استراتژی جدید این کشور برای تبدیل نوار قرمز به فرش قرمز برای سرمایه‌گذاران را مورد توجه قرار داد - "و این بسیار جالب است و یک انتقال عظیم در کشوری که چالش‌های زیادی دارد." .


در مقابل آن پس زمینه، بریستو این نکات را بیان کرد: «ما در غرب آفریقا دیده‌ایم که وقتی کشورهای در حال توسعه را نادیده می‌گیریم چه اتفاقی می‌افتد. ما بارها با برخی از اقتصادهای بزرگ جهان در مورد غرب آفریقا و اهمیت ماندن در آنجا و مشارکت در گفتگو و کار روی سرمایه گذاری به جای سخنرانی صحبت کرده ایم.

بریستو خاطرنشان کرد: «دولت‌های منتخب در سراسر آن منطقه شکست خورده‌اند و به نظر نمی‌رسد که ما بخواهیم کاری در مورد آن انجام دهیم جز سخنرانی، و بنابراین نیاز زیادی برای جهان وجود دارد که به نحوه مدیریت کسب‌وکار خود نگاه کند.»

تا آنجا که به سیاست در قبال معادن و فلزات در ایالات متحده مربوط می شود، از نظر بریستو نیاز به تأمل در مورد بهره برداری از منابع طبیعی دیگران به جای توسعه برخی از منابع خود و مشارکت و حمایت از یک صنعت معدنی واقعی وجود دارد، زیرا اگر می‌خواهیم دنیای بهتری در پیش داشته باشیم، این چیزی است که لازم است».

"مطمئناً گفتگوهایی پیرامون این موضوعات آغاز شده است و من در مورد اهمیت مشارکت ها و توسعه در سراسر جهان و نتایج واقعی که در سیاست باریک برای ایجاد مشارکت با کشورهای میزبان ما در سراسر جهان شروع به تحقق می کند، صحبت کرده ام."

در رابطه با اکتشاف، بریستو توضیح داد که چگونه شرکت باریک می‌تواند نتایج واقعی گمانه را تا پایان سه ماهه سوم به‌دلیل موفقیتش در حفاری و توسعه جامعه به اشتراک بگذارد.

خیلی قبل از استخراج واقعی، باریک دو مدرسه ابتدایی را در ایالت بلوچستان پاکستان تأسیس کرده است که تقریباً مساوی بین پسران و دختران تقسیم می شود، که با توجه به قهقرایی جنسیتی کنونی در همسایه افغانستان، به عنوان یک دستاورد قابل توجه تلقی می شود.

همانطور که شرکت باریک در معدن طلای Kibali خود در جمهوری دموکراتیک کنگو انجام داده است، مردم بلوچستان به عنوان اپراتورهای آینده آموزش می بینند، خیلی زودتر از آغاز استخراج معدن در ریکو دیگ، معدن چند نسلی پیشنهادی.


ثابت ترین اجرا کننده آفریقا


بریستو آفریقا را «تا حد زیادی» ثابت‌ترین عملکرد در مجموعه باریک تصدیق کرد. «آفریقا نه تنها سهم قابل اعتمادی در دستیابی به نتایج نهایی دارد، بلکه میزبان فرصت‌های طلا و مس آینده است.

به عنوان مثال، او اشاره کرد که مجتمع 80 درصدی باریک Loulo-Gunkoto در مالی عملکرد قوی معمول خود را ارائه داد و در مسیر دستیابی به راهنمایی های سال 2023 خود است زیرا همچنان به سرمایه گذاری در سبز کردن شبکه تامین برق خود و همچنین تکمیل مجدد ادامه می دهد. ذخایر آن و اکتشاف امیدوارکننده برای اطلاعات بیشتر. در حالی که به قول بریستو این یک "دارایی شگفت انگیز" بوده است، اما مالی بدون چالش نیست.

ما روابط سازنده‌ای با دولت‌های متوالی در دوره‌های بسیار پرتلاطم داشته‌ایم و در هفته‌های اخیر من شخصاً با اعضای کلیدی رهبری فعلی در مورد کد جدید ماینینگ پیشنهادی آنها تعامل داشته‌ام، و من بسیار خوشبین هستم که، همانطور که در در گذشته، ما راه قابل قبولی برای حفظ درخشش طلا برای مالی پیدا خواهیم کرد.

ما 26 سال است که در آنجا فعالیت می کنیم و در آن زمان Loulo-Gunkoto را به یکی از ده مجتمع بزرگ معدن طلای جهان و بزرگترین مالیات دهندگان کشور و بزرگترین کارفرمای خارج از دولت تبدیل کردیم.

بهبود قابل توجه تولید kibaliش در سه ماهه دوم، آن را در مسیر دستیابی به هدایت تمام ساله خود قرار داده است و توسعه زیرزمینی از برنامه ده ساله جدید معدن حمایت می کند.

در تانزانیا، سرمایه گذاری مشترک با دولت به عنوان نمونه ای برای این تز در نظر گرفته می شود که استخراج معدن می تواند نیرویی باشد که کشورهای توسعه نیافته را سرمایه پذیر می کند، "و بسیار خوب است که می بینیم BHP انگشت خود را در تانزانیا در پروژه نیکل می گذارد".

نورث مارا و بولیانهولو به عنوان نمونه هایی از وضعیت معدنی در سطح بالا ذکر شدند که می توان به آن دست یافت، زمانی که یک شرکت معدنی و کشور میزبان آن برای توسعه منابع طبیعی خود با یکدیگر همکاری کنند.

در زامبیا، معدن مس Lumwana به خوبی آماده است تا با پیش بینی نیمه دوم با هزینه پایین تر، به راهنمایی های خود در سال دست یابد.

لوموانا این پتانسیل را دارد که معادل سهم ما از ریکو دیگ باشد، به همین دلیل است.

"در زمان ادغام، هیچ کس به Lumwana اعتقاد نداشت. این یک تولید کننده پرهزینه بود و هیچ درآمدی نداشت. بریستو گفت: تبدیل بعدی آن به دارایی بالقوه ردیف 1 در پرتفوی ما یکی دیگر از داستان های موفقیت بزرگ باریک است و ما در مورد تبدیل ذخیره قابل توجه در پشت مطالعه امکان سنجی که مشغول آن هستیم صحبت می کنیم.

توسعه پیش‌بینی‌شده Lumwana که شامل یک سوپر گودال جدید می‌شود، به میزان قابل‌توجهی به تولید مس اضافه می‌کند و عمر معدن را فراتر از سال 2060 می‌برد، با شروع پیش‌ساخت در سال 2025 و پیشبرد توسعه پیش از تحویل اولین کنسانتره توسط ریکو دیگ.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما