کد خبر: ۵۶۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸

ادعای وزیر نفت برای شلوغی صف بنزین

وزیر نفت در رابطه با شلوغی های اخیر پمپ‌ بنزین‌های کشور اظهار کرد: تعداد کارت‌های سوخت را در جایگاه‌ها کم کردیم تا هموطنان از کارت شخصی خود استفاده کنند.  
ادعای وزیر نفت برای شلوغی صف بنزین

به گزارش تجارت امروز؛ مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: مردم بر اساس تعداد خودروهای پلاک دار کارت سوخت شخصی دارند و طبق قانون موظف هستیم براساس کارت سوخت بنزین را به مردم تحویل دهیم. همچنین در ایستگاه ها کارت های اضطراری داریم که در صورت نیاز مردم به هر دلیلی می توانند از آن استفاده کنند.

نژادعلی با بیان اینکه برخی شایعات را رد کردیم، اظهار کرد: به دنبال سوخت لازم برای رسیدن به جایگاه ها هستیم و ذخیره لازم را داریم. کارت مالکان خودرو دارای میزان سهمیه مناسب است و تغییری در سهمیه سوخت مردم ایجاد نشده است. کارت سوخت مردم 60 لیتر 1500 تومان و 150 لیتر 3000 تومان است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه به مردم توصیه می کنیم از کارت خود استفاده کنند، ادامه داد: کارت های اورژانسی فقط برای مواقع ضروری است، مردم در صورت تمام شدن سهمیه یا فراموشی کارت می توانند از این کارت ها استفاده کنند.
وزیر نفت درباره شلوغی جایگاه‌ها: کارت سوخت را در جایگاه‌ها کاهش دادیم، مردم می‌توانند از کارت‌های شخصی خود استفاده کنند.در ابتدا 17 درصد افراد از کارت های شخصی استفاده می کردند، امروزه بیش از 70 درصد از کارت استفاده می کنند.

سوخت رسانی به خودروها با استفاده از کارت سوخت خود یک الزام قانونی است.

مشکلی برای تامین بنزین وجود ندارد، مردم نگران نباشند.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما