کد خبر: ۵۶۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶

ورود رئیس جمهور به مسئله کمبود بنزین 

روز پنجشنبه 26 مرداد 1402 جلسه‌ای با حضور رئیس جمهور برگزار شد که سرتیتر دستور کار این جلسه در خصوص  ناترازی انرژی در بخش گاز، بنزین، گازوئیل و برق بود، برگزار شد.
ورود رئیس جمهور به مسئله کمبود بنزین 

 به گزارش تلنگر؛ جلسه شورای‌ عالی انرژی عصر روز پنجشنبه 26 مرداد به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد. در این جلسه آخرین وضعیت ناهماهنگی انرژی در شاخه‌های گاز، بنزین، گازوئیل و برق، موضوع تامین مالی برای طرح‌های افزایش ظرفیت تولید حامل‌های انرژی و همچنین حکمرانی در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی  در دستور کار این جلسه قرار داشت.

در ادامه این جلسه گزارش آخرین اقدامات دولت در زمینه رفع ناترازی‌ها و مشکلات زیست محیطی طرح‌های نیروگاهی بیان شد.

رئیس جمهور در این جلسه در سخنان کوتاهی با تاکید بر اهمیت موضوع بهینه‌سازی مصرف انرژی،‌ همه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی را به بررسی و ارائه راهکارهای بهینه‌سازی به شورای‌عالی انرژی مکلف کرد.

رئیسی همچنین با اشاره به ضرورت اقدام عملی و موثر دستگاه‌های مربوط برای بهینه‌سازی مصرف انرژی، شورای‌عالی انرژی را مسئول اصلی در امر بهینه‌سازی دانست و بر همراهی و هماهنگی همه دستگاه‌ها با این شورا تاکید کرد.

جمع‌بندی و تصمیم‌گیری نهایی درباره یرخی پیشنهادات مطرح شده در زمینه رفع ناترازی حامل‌های انرژی و بهینه‌سازی مصرف نیز به جلسه بعدی این شورا موکول شد.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما